Ile osób na Warmii i Mazurach zaszczepiło się w listopadzie?

2021-11-30 09:30:31 (ost. akt: 2021-11-30 10:28:57)

Autor zdjęcia: Archiwum

Dzisiaj (30 listopada) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o 5-procentowym spadku ilości zakażeń w Polsce. Jednak nie można cieszyć się zbyt wcześnie, bo statystyki szczepień ciągle pozostawiają wiele do życzenia. Zwłaszcza w naszym regionie.
3 listopada w naszym województwie zaszczepiło się 1801 osób (ogółem 1 349 423). Osób w pełni zaszczepionych było 611 040. W Olsztynie zaszczepiło się 345 osób (ogółem 247 662).

29 listopada w całym województwie warmińsko-mazurskim zaszczepiły się łącznie 403 osoby (ogółem 1 428 735), a w pełni zaszczepionych było 619 423. W samym Olsztynie wykonano w sumie 174 szczepień (ogółem 264 462).

Według tych danych ilość dzienna szczepień w województwie maleje, a między 3 a 29 listopada łącznie zaszczepiło się ponad 120 tys. mieszkańców naszego regionu. Bardziej optymistyczne statystyki są w Olsztynie — liczba szczepień dziennych wzrosła. W podanym terminie zaszczepiło się ok. 17 tys. olsztyniaków.

A jak nasz region wypada na tle innych województw? Ciągle jesteśmy na szarym końcu. Mniejsza liczba szczepień 29 listopada była tylko w województwie podkarpackim — tam zaszczepiono 399 osób.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. też olsztyniak #3082898 | 213.184.*.* 30 lis 2021 14:45

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Oj Marku Polu, co jeszcze wrzucisz do swojego kotła głupoty? Próbujesz porównać zdobycze techniki do bezpośredniej ingerencji w organizm mieszanki, tak naprawdę o nieznanym składzie. Mieszasz pojęcia w ogóle nie związane z tematem próbując wykazać jaki jesteś inteligentny. Efektów obecnych tzw. szczepionek nikt nie jest w stanie przewidzieć. I to jest fakt niepodważalny. Możesz tylko dziękować opatrzności (lub komuś w kogo wierzysz), że preparat, który zapewne przyjąłeś (a wiesz ile jeszcze razy będziesz go musiał przyjmować?) nie zrobi Ci krzywdy. Zacząłeś go przyjmować i od tego nie ma odwrotu, spróbuj zaprzestać przyjmowania, jaką będziesz miał odporność. Ty bez kolejnej dawki jesteś bezbronny. Życzę Ci z całego serca powodzenia w życiu i zdrowia. Koronawirusy były, są i będą, nie da się ich pozbyć (przynajmniej nie udało się do tej pory). Ja nie obawiam się tego wirusa. Jest ze mną na pewno dwa lata (chociaż zapewne dłużej), mam codzienny kontakt z bardzo wielu osobami, chodzę wszędzie bez maski, gdzie się tylko da, nie choruję. Tylko bez przerwy idioci próbują mi wmówić, że jestem zagrożeniem dla świata, bo jestem zdrowy i nie przyjąłem preparatu. Ktoś już to kiedyś napisał, że pierwszy raz w historii medycyny za niedziałanie "lekarstwa" oskarżani są Ci, którzy go nie przyjęli. Natomiast, tak, obawiam się każdego preparatu, który nie jest należycie zbadany. Pytanie 1 do Ciebie: Preparaty miały być bezpieczne i należycie przebadane. Powiedz mi dlaczego dzisiaj nikt nie szczepi Astrą, dlaczego została praktycznie wycofana? Obawiam się preparatu, którego skutki nie są znane. Nie tylko zresztą ja. "Odnosząc się do obowiązkowych szczepień, prof. Zybertowicz stwierdził, że "nie powinno ich być ze względu na długofalowe konsekwencje, które nie są znane". Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra port-sniadanie-rymanowskiego-w-polsat-ne ws-i-interii/aktualnosci/news-dogrywka-s niadania-rymanowskiego-w-interii-polityc y-o-nowej-,nId,5659137 SPRAWDŹ KIM JEST TEN PROF., MASZ WIĘKSZĄ WIEDZĘ I KOMPETENCJE? Napisz mu "To zwykły idiota cz ktoś za nim stoi? Na czyje zlecenie ten troll działa? SPRAWDŹMY CZY MASZ CYWILNĄ ODWAGĘ CZY JESTEŚ ZWYKŁĄ CIOTĄ ZA KLAWIATURĄ KOMPUTERA? Przypomnij, jak obiecywano rok temu, że szczepieni nie będą zarażać się i nie będą roznosić wirusa. Wiadomo już dawno, że jest to kompletnym kłamstwem i bzdurą ale to zapewne sam potwierdzisz.

  1. Paul Mark #3082893 30 lis 2021 13:54

   Zastanawia mnie jak to możliwe że naczelny płaskoziemca też olsztyniak tak boi się szczepionek a nie boi się korzystania z netu lub komórki. Przecież telefonia komórkowa towarzyszy nam od nieco ponad 20 lat. To stanowczo za krótki okres czasu by jednoznacznie stwierdzić jak wpływa na organizm, a sa podstawy by uważać, że źle. Ale tez olsztyniak tego nie kontestuje... A internet, znane sa przypadki kradzieży tożsamości w necie albo uzależnienia. To go nie martwi? To zwykły idiota cz ktoś za nim stoi? Na czyje zlecenie ten troll działa?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. też olsztyniak #3082884 30 lis 2021 12:19

   Możecie mi zaszczepieni coś wytłumaczyć? Dlaczego podpisywaliście oświadczenia w Kwestionariuszu wstępnego wywiadu? (Oświadczam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na wykonanie szczepienia przeciw COVID-19. Potwierdzam, że zostały mi przekazane informacje dotyczące tego szczepienia i je zrozumiałam/zrozumiałem. Zostały mi udzielone również odpowiedzi na wszystkie zadane przeze mnie pytania i zrozumiałam/zrozumiałem udzielone mi odpowiedzi). CZY KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ PODPISYWALIŚCIE OŚWIADCZENIA DOBROWOLNOŚCI PODCZAS JAKIEKOLWIEK SZCZEPIENIA? Z tego co wiem, podpisywanie oświadczenia wymagane jest w przypadku zabiegu operacyjnego i metod leczenia lub diagnostyki, stawrzających podwyższone ryzyko dla pacjenta lub eksperymentu medycznego (źródło: http://www.oil.org.pl/res/img/img/oil/oi l54/komunikaty/zgoda.pdf). Lekarzem nie jestem ale wydaje mi się, że szczepienie nie jest zabiegiem operacyjnym ale może być metodą stwarzającą podwyższone ryzyko dla pacjenta lub eksperymentem medycznym. NAPRAWDĘ PODPISALIŚCIE DOBROWOLNIE OŚWIADCZENIE O SZCZEPIENIU PRZECIWKO COVID PREPARATEM, KTÓREGO DŁUGOTRWAŁE SKUTKI SĄ NIEZNANE!!!!!!!!!!! To jest akt odwagi czy głupoty?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-16) odpowiedz na ten komentarz

  3. Bartosz Jackowski #3082881 30 lis 2021 11:32

   Zostali sami logicznie myślący - reszta barany wszczepili sobie coś. Proponuję spojrzeć na dane ministerstwa które województwa mają najwięcej zakażeń. Dziwnym trafem te, które są najbardziej "wyszczepione". Dobrze, trzeba trochę ten świat z debili przewietrzyć.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-14) odpowiedz na ten komentarz

  4. Dorota #3082871 30 lis 2021 11:13

   Jak można zaszczepić się eksperymentem medycznym?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz