Jarosław Gowin trafił do szpitala

2021-11-24 18:05:54 (ost. akt: 2021-11-24 16:06:17)

Autor zdjęcia: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Były wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin przebywa w szpitalu. Dziennikarka tygodnika "Newsweek" Dominika Długosz poinformowała, że przyczyną jest depresja. Mówi się również o załamaniu nerwowym.
O tym, że Jarosław Gowin przebywa w szpitalu dziennikarka poinformowała w środę:

Lider Porozumienia Jarosław Gowin znalazł się w szpitalu. Przyczyną są objawy depresji. Były wicepremier znalazł się w szpitalu kilka dni temu. Diagnoza — depresja. Jego stan może mieć związek z ciągłymi, skoordynowanymi trwającymi od wielu miesięcy atakami. Także w internecie — napisała na Twitterze.


W odpowiedzi na te medialne doniesienia oficjalne oświadczenie wydała partia Porozumienie. Czytamy w nim, że:

— Od kilku dni Jarosław Gowin w związku z rekomendacjami lekarzy przebywa w szpitalu, gdzie przechodzi badania. Wiosną tego roku ciężko przeszedł COVID-19. Wówczas blisko trzy tygodnie przebywał w szpitalu MSWiA w Warszawie. Rodzina i przyjaciele proszą o uszanowanie prywatności. Nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania informacji o stanie zdrowia. Z pewnością wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym, codziennym kontakcie. Porozumienie jako partia i środowisko będzie dalej pracować zarówno w parlamencie, jak i w terenie, oczekując na możliwie szybki powrót do zdrowia Jarosława Gowina.


Z informacji, do jakich dotarł portal Interia.pl wynika, że przyczyną hospitalizacji Gowina jest nagłe załamanie nerwowe. W artykule cytowany jest jeden z najbliższych współpracowników szefa Porozumienia, który powiedział, że jego koledzy zauważyli w ubiegły wtorek, że nie czuje się dobrze.

— Najpierw nie przyszedł rano na proceduralne głosowania. Był cały blady. Później zaczął kreślić zupełnie nierealne scenariusze. Zupełnie jakbyś rozmawiał z kimś innym. Początkowo myśleliśmy, że to nic takiego, ale zaczął brnąć i brnąć. Słuchanie i obserwowanie go było jakimś koszmarem. Nie ma o czym mówić, przemawiała przez niego choroba — mówił jeden z członków Porozumienia Interii.

Jarosław Gowin przebywa w jednym z krakowskich szpitali. Jak podaje Interia, ma pozostać tam jeszcze przez dwa tygodnie, a cała terapia może potrwać nawet trzy miesiące. Na ten czas ma odciąć się od polityki i od mediów.

Próbowaliśmy skontaktować się z biurem prasowym Porozumienia (mailowo i telefonicznie) oraz z posłem Michałem Wypijem, ale nikt nam nie odpowiedział.

Przypomnijmy, że Jarosław Gowin jest byłym koalicjantem PiS. 10 sierpnia został pozbawiony teki ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego, o czym dowiedział się nie bezpośrednio od szefa rządu, a z mediów. Po tej decyzji Porozumienie opuściło koalicję rządową.

Marta WiśniewskaKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paul Mark #3082268 24 lis 2021 20:20

  Po namyśle jednak stwierdzam że Kaczyński go wykończył.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark #3082233 24 lis 2021 18:33

  Widać głupolowi przeszkadzał że w Kraju mimo ataków rudego z wermachtu i totalnych sodomitów płaczusia 2050 Polska się rozwija i są lepsze perspektywy.Nie nazywajmy depresją totalnej głupoty politycznej.Uważam że on po prostu jest nienormalny i politycznie przegrał wszystko.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-28) odpowiedz na ten komentarz

 3. j. #3082230 24 lis 2021 18:21

  Nie dziwota że trafiło go załamanie nerwowe Ja bym też się załamał gdyby Kaczyński zniszczył moją partię.... Przecież od dawna wiadomo że kto się zadał z PiSem ten zostanie zniszczony, choćby jak Kukiz

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz