Dzień Otwarty Notariatu 2021

2021-11-27 10:22:02 (ost. akt: 2021-11-27 10:10:48)

Autor zdjęcia: Pixabay

W sobotę 27 listopada w godz. 10-16 już po raz 12. notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych — na czacie i podczas streamingu.
Celem Dnia Otwartego Notariatu, który jest organizowany od 2010 r. przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi, jest edukacja w zakresie tych obszarów prawa, które należą do kompetencji rejentów, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii.

Temat tegorocznej edycji brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. Notariusza można zapytać o wszystkie sprawy, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej. Najczęściej są to szeroko pojęte sprawy majątkowe, umowy sprzedaży, darowizny oraz zagadnienia związane z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie także liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze są pytani o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takie jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

Dlaczego warto porozmawiać z notariuszem? Ponieważ pomoże on lepiej zabezpieczyć nasz majątek i uchroni przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji prawnych. Pytania można zadawać na czacie i w trakcie streamingu na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem oraz pod numerami telefonów 85 688 11 54 lub 58 727 01 00.

Więcej informacji: porozmawiajznotariuszem.pl