Radni PiS z Olsztyna apelują do prezydenta miasta o bezpieczeństwo dla pieszych i do Rady Miasta o wyrazy solidarności z żołnierzami na granicy

2021-11-19 17:09:48(ost. akt: 2021-11-19 19:38:43)
Radosław Nojman i Krzysztof Narwojsz, radni PiS

Radosław Nojman i Krzysztof Narwojsz, radni PiS

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Radni PiS Radosław Nojman i Krzysztof Najrwojsz chcą, żeby miasto lepiej oznakowało przejścia dla pieszych w okolicach budowy linii tramwajowej. Samorządowcy odnieśli się również do coraz gorszej sytuacji przedsiębiorców, którzy zostali pozbawieni możliwości dojazdu do swoich firm.
Radni PiS apelują do władz miejskich o zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

— My jako radni chcieliśmy zwrócić uwagę na to, co się dzieje na ulicach Olsztyna. Brak zabezpieczenia dla pieszych uczestników ruchu na remontowanych odcinkach, gdzie jest wykonywana nowa linia tramwajowa, jest niebezpieczny. Ruch jest tak niebezpieczny, że piesi dosłownie wyrastają spod ziemi na przejściach. Można to określić w dwóch słowach: groza i horror — mówił radny Krzysztof Narwojsz na dzisiejszej (piątek 19 listopada) konferencji prasowej. — Do tego dochodzi jeszcze kwestia gospodarcza — przedsiębiorcy są odcięci od klientów, dostaw i dojazdu do swoich posesji. Sytuacja jest bardzo trudna i pan prezydent dostaje w tej chwili od nas czerwoną kartkę — podsumował radny Narwojsz

Jak ustaliliśmy, w Urzędzie Miasta zebrał się specjalny zespół, który ma opiniować organizację ruchu. — Zespół się zebrał, bo jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami z udziałem pieszych — mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta w Olsztynie. — Sprawdzana była także sytuacja na placach budów w kontekście uczestników ruchu. Wkrótce powinny pojawić się zalecenia i propozycje rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo.

Tymczasem radni PiS, zapytani przez nas o pierwsze ustalenia Urzędu Miasta w tej sprawie, odparli, że nic nie wiedzą nic o takiej inicjatywie. Ale... — Cieszymy się, że jest taka inicjatywa — zapewnił radny Krzysztof Narwojsz.

I dodał: — Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją, jednak nic nie słyszeliśmy o takim zespole. Jeśli powstanie, to będziemy chcieli uczestniczyć w takich sprawach. Myślę, że jest to dobry pomysł, więc chcę, żeby go zrealizowano.

Przypomnijmy, że niedawno w tej samej sprawie interweniował również poseł Lewicy z Olsztyna Marcin Kulasek, który wysłał do prezydenta miasta oficjalne pismo.

Radni PiS z Olsztyna chcą wprowadzić do porządku środowej sesji Rady Miasta punkt o wyrażeniu przez radę wsparcia dla polskich żołnierzy z polsko-białoruskiej granicy. Radosław Nojman przedstawił pismo skierowane do przewodniczącego rady Roberta Szewczyka:

"W obliczu bezprecedensowego w swej skali ataku na Polskę o charakterze hybrydowym ze strony reżimu prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki Rada Miasta Olsztyna wyraża swoje poparcie dla żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i innych służb mundurowych strzegących granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi, a także docenić ich ciężką pracę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny i jej obywateli.

Rada Miasta Olsztyna potępia wykorzystywanie do politycznej gry, obliczonej na zdestabilizowanie sytuacji wewnątrz państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) oraz wywieranie presji nie tylko na Polskę, ale na całą Unię Europejską, migrantów — ludzi nierzadko zmuszonych ze względów społeczno-ekonomicznych do opuszczenia swoich krajów, sprowadzonych z państw trzecich i oszukanych przez wrogi demokracjom zachodnim reżim. Równocześnie dostrzegając konieczność obrony granicy polsko-białoruskiej. Rada wskazuje na obowiązek humanitarnego traktowania wszystkich osób, które się na niej znalazły, a których położenie jest w swej istocie tragiczne.

Wobec powyższych wyzwań, nie bacząc na dzielące różnice światopoglądowe i polityczne, radni Rady Miasta Olsztyna solidaryzują się z polskimi żołnierzami i funkcjonariuszami, stojącymi na straży nie tylko granicy, stanowiącej odcinek zewnętrznych granic UE, ale także bezpieczeństwa naszej Ojczyzny i Wspólnej Europy".

Karol Grosz


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Urszula Waluk #3081796 21 lis 2021 07:47

    Ja jako mieszkanka miasta nie życzę sobie by poparł żołnierzy nie po tym ile złego również tam zrobili wywalając ludzi przez ten wstrętny płot jak również wywożenie ludzi na granicę kobiety dzieci chociaż prosili o ochronę międzynarodową jak również zabieranie ze szpitala jest mipoprostuwstyd za nich i państwo które tak postępuje

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Trewor #3081693 19 lis 2021 21:41

    Ten Narwojsz to tak na trzeźwo mówił?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz