Migranci szturmują ogrodzenia. Ranni polscy mundurowi [AKTUALIZACJA]

2021-11-16 11:31:33(ost. akt: 2021-11-16 17:42:29)

Autor zdjęcia: twitter.com/TadeuszGiczan

Trwa eskalacja sytuacji na granicy. W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań, na których widać agresywnych migrantów rzucających kamieniami i kłodami drzew. W odpowiedzi polskie służby używają m.in. armatek wodnych.
We wtorek 16 listopada doszło do nagłego użycia armatek wodnych przez polskie służby. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo nagrań, na których widać agresywnych migrantów rzucających kamieniami, granatami hukowymi i kłodami drzew. W odpowiedzi polskie służby używają m.in. armatek wodnych.

Niektórzy migranci wyposażeni są w nożyce do cięcia drutu.

"To było przeprowadzone tak nagle, że nie ma wątpliwości, że prowokacja leży po stronie kogoś, kto jest na białoruskiej granicy" — napisał na Twitterze niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan, który udostępnił nagranie z drona z tej sytuacji.W podobnym tonie wypowiada się także polska policja.

"Niestety ze strony osób, inspirowanych przez władze białoruskie poleciały w stronę polskich służb kamienie, butelki i kłody, po czym próbowano zniszczyć ogrodzenie graniczne. Służby białoruskie nie reagują na dewastację płotu i agresję, służby polskie bronią granicy" — czytamy w komunikacie na Twitterze.

Niestety w wyniku ataku jeden z policjantów został dość poważnie ranny. Prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem.
Przypominamy, że dziennikarze nie mają dostępu do strefy przygranicznej objętej stanem wyjątkowym. Informacje na temat sytuacji na granicy są podawane jedynie przez polskie służby i media, które znajdują się na Białorusi.

Wiceszef Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji stwierdził też, że o wszystkim, co dzieje się na granicy, opinia publiczna jest informowana na bieżąco.
Po godz. 16:00 policja poinformowała, że podczas dzisiejszego szturmu migrantów rannych zostało 7 policjantów. To m.in. funkcjonariusz uderzony kamieniem w głowę przewieziony do szpitala oraz policjantka uderzona w głowę (również przewieziona do szpitala). Ponadto 5 policjantów doznało obrażeń rąk i nóg.


Z kolei Straż Graniczna donosi, że funkcjonariuszka z placówki w Kuźnicy została ranna. Uderzył ją jeden z kamieni i trafiła do szpitalnego oddziału ratunkowego.


Ostatnim rannym, zgodnie z informacjami podawanymi przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest żołnierz uderzony kamieniem w twarz. Została mu udzielona pomoc medyczna, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja. #3081319 16 lis 2021 19:40

  Zamknąć granicę dla ludzi i towarów żeby Łukaszenko odczuł gospodarczo bo te 'sankcje; unijne na niego nie działają!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 2. Stary dziad #3081284 16 lis 2021 15:12

  Mówić przez megafon, że tu mieszkają sami bogobojni katolicy. To ich wystraszy!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-35) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tutejszy2 #3081279 16 lis 2021 15:00

  Nareszcie jakaś reakcja służb. Szkoda, że tak późno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. Marta #3081256 16 lis 2021 14:01

  Mieszać wodę z krwią świń i tak ich oblewać jednocześnie wołać przez megafony czym leją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

 5. josos #3081250 16 lis 2021 13:32

  Lać hektolitry wody i czekać na obfite mrozy zdziwią się bo chyba nie wiedzą co to mróz jeszcze

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)