Nowa szesnastka musi być

2021-11-15 13:36:53(ost. akt: 2021-11-19 13:35:25)
Nowa szesnastka musi być. Tak nazywa się kampania społeczna, jaką prowadzimy. Dlaczego "musi być"? Bo nie stać nas na dalsze blokowanie czy choćby opóźnianie przebudowy szesnastki pomiędzy Ełkiem i Mrągowem.
Nasz region potrzebuje inwestycji, a te pojawiają się tam, gdzie powstają dobre i bezpieczne drogi. Taką będzie nowa szesnastka. Już teraz powstaje odcinek z Borek do Mrągowa, który będzie miał długość około 16 km, w tym około 13 km w ciągu S16 i około 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec 2023 roku.

— Budowa nowej drogi skróci czas przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu. Dodatkowo obwodnica Mrągowa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta — podkreśla minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W fazie przygotowań jest przebudowa szesnastki od Ełku do Mrągowa. Niedawno symbolicznie wyruszyliśmy z Ełku w stronę Olsztyna. Po drodze przedstawiamy opinie samorządowców i parlamentarzystów o przebudowie szesnastki. Opublikowaliśmy już opinie z powiatu ełckiego i piskiego. Dziś o zdanie pytamy samorządowców z powiatu mrągowskiego oraz burmistrza Giżycka.

Co o myślą o budowie nowej szesnastki

Stanisław Bułajewski
burmistrz Mrągowa

Piotr Jakubowski
burmistrz Mikołajek

Piotr Piercewicz
wójt gminy Mrągowo

Sławomir Prusaczyk
wicestarosta powiatu mrągowskiego

Wojciech Karol Iwaszkiewicz
burmistrz Giżycka

O tym piszemy w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej