Lubawa: Matka znęcała się nad trójką swoich dzieci

2021-11-12 13:25:19(ost. akt: 2021-11-12 14:32:04)

Autor zdjęcia: policja

Mieszkanka Lubawy znęcała się psychicznie oraz fizycznie nad trójką swoich małoletnich dzieci. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Lubawscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 28-latka od dłuższego czasu znęcała się nad trójką swoich małoletnich dzieci. A wszystko to wyszło na jaw po tym, jak do dzieci przyszedł w odwiedziny ich tata, który usłyszał przez drzwi awanturę i odgłos uderzenia.

Kiedy wszedł do mieszkania zobaczył ślad na twarzy starszej córki.


Mężczyzna natychmiast o wszystkim poinformował funkcjonariuszy, po czym zaopiekował się trójką swoich dzieci. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że proceder ten trwał od dłuższego czasu.

Okazało się, że kobieta będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się dziećmi, a także wszczynała awantury domowe, podczas których wyzywała je, poniżała, biła, szarpała, nie przyrządzała posiłków, urządzała nocne imprezy zakłócając dzieciom spoczynek nocny, ubierała nieadekwatnie do pogody, niszczyła mienie domowe. Mundurowi zatrzymali 28-latkę po czym przedstawili jej zarzut.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt. Mieszkanka Lubawy najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3080989 14 lis 2021 09:02

    Coraz częściej takie samotne mamusie się zdarzają.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz