Jarosław Kaczyński: stoimy przed ogromnymi wyzwaniami

Autor zdjęcia: http://pis.org.pl/

- Czas, w którym przed 103-laty odzyskiwaliśmy niepodległość, nie był czasem łatwym, ani czasem danym gdzieś z góry. Był to czas trudnej i skomplikowanej walki. Stało przed nami wiele pytań - powiedział w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zaznaczył, że mieliśmy wybitnych przywódców, pokolenie ludzi, którzy byli zaprawieni w walce o Polskę, którzy jej naprawdę chcieli i którzy potrafili uzyskiwać poparcie i dzięki temu Polska powstała, jako duże europejskie państwo.

- To czyn i myśl są potrzebne po to, by uzyskiwać wielkie polityczne sukcesy - te największe. Dziś stoimy przed ogromnymi wyzwaniami. Jest tak, że wielu nie chce zaakceptować naszej podmiotowości i perspektywy naszego rozwoju - mówił.


Podkreślił, że musimy zwyciężyć i nie tylko zachować naszą wolność, ale zachować także naszą perspektywę budowania silnej Polski - jest to naszym obowiązkiem i jest to możliwe.

- Jestem przekonany, że miliony polskich patriotów pójdzie drogą zwycięstwa, drogą silnej Polski, a wtedy z całą pewnością zwyciężymy - choć będzie to trudne. To zależy od nas - dodał.

źródło: pis.org