Bezproblemowe zwycięstwo Zagłębia nad Startem

2021-11-10 12:22:47(ost. akt: 2021-11-10 11:56:07)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Mistrz Polski Zagłębie Lubin w meczu awansem w 10 kolejce spotkań pokonał Start Elbląg 33:20. Była to siódma porażka Startu w tym sezonie.
• Zagłębie Lubin — Start Elbląg 33:20 (13:9)

START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Cygan 8, Szczepanik 4, Stapurewicz 3, Tarczyluk 2, Kostuch 1, Owczarek 1, Kopańska 1, Choromańska, Głębocka, Dworniczuk, kary: 6 min

Najwięcej dla Zagłębia: Górna 11, Jakubowska 8, Grzyb 4, kary: 2 min

Elblążanki na Dolnym Śląsku zagrały bez swojej liderki Joanny Wołoszyk, co znacznie odbiło się na grze zespołu Startu.

Już początek spotkania pokazał, kto będzie rządził na parkiecie. Po 8 min gry mistrzynie kraju wygrywały już 5:0. Impas strzelecki Startu, przerwała wkrótce Katarzyna Cygan, ale później inicjatywa należała wciąż do podopiecznych trenerki Bożeny Karkut, która mając na uwadze dwumecz w europejskich pucharach ze Zwiezdą Żwieningorad (13.11 w Rosji i 21.11 w Lubinie), cały czas rotowała składem.

Mimo to gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i cały czas prowadziły różnicą 4-6 bramek, kończąc pierwszą odsłonę meczu rezultatem 13:9.

Drugą połowę spotkania elblążanki, rozpoczęły w osłabieniu, gdyż na kilkanaście sekund przed przerwą karę 2 min otrzymała Paulina Stapurewicz.

Miedziowe jednak nie odpuszczały i w 37 min prowadziły 19:10. Za chwilę Katarzyna Cygan oraz Wiktoria Tarczyluk (karny) wpisały się na listę strzelczyń i tym samym zmniejszyły porażkę. Jak przystało na mistrzynie Polski, te jeszcze raz włączyły drugi bieg i po 50 min wygrywały już 26:16, a na 5 min przed końcem 30:17 i tę 13-bramkową przewagę dowiozły do końca, wygrywając ostatecznie 33:20.

Kolejny mecz Start rozegra u siebie już w najbliższą środę z Piotrcovią Piotrków Tryb, po czym nastąp przerwa w rozgrywkach aż do stycznia przyszłego roku, z uwagi na grę reprezentacji Polski w MŚ. W tym tygodniu w 10 kolejce zagrają jeszcze: Młyny Stoisław Koszalin — Perła Lublin, Eurobud JKS Jarosław — Piotrcovia Piotrków Tryb KPR Kobierzyce — Korona Kielce.