Olsztyn - tu żyje się dobrze!

2021-11-10 10:37:25(ost. akt: 2021-11-10 10:43:15)   Artykuł sponsorowany
Znamy wyniki rankingu "Gmina dobra do życia", jaki ogłosił Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Stolica Warmii i Mazur znalazła się na 10. miejscu zestawienia miast na prawach powiatu.
Najważniejszym celem tego raportu jest próba oceny stanu zaspokojenia potrzeb społecznych w polskich gminach. Jak podkreślają autorzy, to wypadkowa trendów regionalnych, polityki społecznej władz lokalnych, czy wreszcie samych mieszkańców.

- Przy opracowaniu zestawienia wykorzystaliśmy zbiór 48 wskaźników, które posłużyły do konstrukcji wskaźnika syntetycznego - wyjaśniają autorzy zestawienia. - W szczególności po raz pierwszy w takim zakresie wykorzystano szereg różnorodnych danych środowiskowych.

Wśród wskaźników branych pod uwagę były m.in. środowisko naturalne, zdrowie i bezpieczeństwo, rynek pracy czy warunki mieszkaniowe. Duża część danych pochodzi z Banku Danych Lokalnych GUS.

Wśród 66 polskich miast na prawach powiatu Olsztyn został sklasyfikowany na 10. pozycji. Natomiast pośród wszystkich 2477 gmin nasze miasto zajęło 51. lokatę (2. w Warmińsko-Mazurskiem).

- To potwierdza, że nasze miasto jest coraz lepiej postrzegane, co cieszy i tworzy dobre perspektywy na jego przyszłość - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Rankingu "Gmina dobra do życia", badający jakość życia w polskich gminach został ogłoszony przez Serwis Samorządowy PAP pierwszy raz.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paul Mark . #3080605 10 lis 2021 18:07

    To jest najgorzej zarządzane miasto w Polsce.I to na pewno nie przejściowo.Przez maniaka tramwajowego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. grand #3080568 10 lis 2021 14:32

    Zaraz wyleje się hejt na Grzymowicza. Przejściowo jest trudno z komunikacją bo robót jest ogrom. Są na to środki w lwiej części unijne i jeżeli nie teraz to kiedy zrobić te inwestycje? Jeżeli nie my to kto? Ruscy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz