Urania: kolejny etap prac

2021-11-10 10:22:50(ost. akt: 2021-11-10 10:32:48)
Trwa przebudowa Hali Widowiskowo-Sportowej Urania. Wykonawca niemal zakończył już prace rozbiórkowe i przechodzi do wznoszenia konstrukcji nowych obiektów.
Modernizacja wysłużonej hali jest jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji, jakie są teraz realizowane w Olsztynie. Urania zachowa charakterystycznych kształt, jednak zastosowane rozwiązania sprawią, że będzie nowoczesnym obiektem.
- Kończymy prace rozbiórkowe głównego budynku hali - informuje dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej firmy Mirbud SA, Paweł Bruger. - Mogę potwierdzić, że istniejąca konstrukcja pierścienia hali pozostanie i zostanie wykorzystana do budowy obiektu.
Prace rozbiórkowe powinny potrwać jeszcze około dwóch tygodni. Niezależnie od tego wykonawca rozpoczął wylewanie fundamentów na budowie pobocznych budynków.
- Poza wylewaniem fundamentów, trwa niezbędna wymiana gruntów - dodaje dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich olsztyńskiego magistratu, Krzysztof Śmieciński. - W tym tygodniu mają zacząć się także prace związane z instalacją gruntowego wymiennika ciepła.
To oznacza, że wykonawca wykona 66 podwójnych odwiertów. Ich głębokość osiągnie nawet 150 metrów. Zmodernizowana Urania będzie obiektem ekologicznym. Zostanie wyposażona w instalację klimatyzacji, wentylacji z odzyskiem ciepła, pompy ciepła z odzyskiem ciepła podczas pracy lodowiska, fotowoltaikę. To oznacza, że hala w czasie, gdy nie będą odbywać się w niej wydarzenia będzie praktycznie samowystarczalna.
Obiekt po przebudowie będzie wykorzystywany na potrzeby imprez sportowych, jak również organizacji widowisk i wydarzeń takich jak przedstawienia teatralne, operowe, seanse filmowe, koncerty, kongresy, zjazdy, wystawy, targi. Do wydarzeń będzie można wykorzystać zarówno halę główną, jak i salę treningowo–rozgrzewkową.
Całość prac, których wartość to prawie 195 mln złotych, ma się skończyć w III kwartale 2023 roku.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur #3081460 17 lis 2021 23:01

  Gdzie jest architekt tego ważnego projektu.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mazur #3081459 17 lis 2021 22:57

  Domagam się wywiadu z architektem tego budynku. Józefina Micota

  odpowiedz na ten komentarz

 3. dis #3080752 12 lis 2021 10:21

  Koloseum budują?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz