Echa Memoriału im. Dominika Pisarskiego

2021-11-09 12:23:24(ost. akt: 2021-11-09 12:26:49)
Migawka z memoriałowego turnieju

Autor zdjęcia: Nadesłane

Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Łąkorzu była areną turnieju siatkarskiego poświęconego pamięci Dominika Pisarskiego, przedwcześnie zmarłego mieszkańca Łąkorza. Do rywalizacji stanęło 8 zespołów z różnych stron regionu.
Od 6 lat przyjaciele i znajomi spotykają się w Łąkorzu, by uczcić pamięć o Dominiku Pisarskim, którego śmierć dotknęła lokalną społeczność w 2015 roku. Tegoroczne zawody rozpoczęły się w godzinach przedpołudniowych i trwały do wczesnego wieczora. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała trójka sędziów z Olsztyna. Po pasjonującym finale wyłonieni zostali zwycięzców memoriału. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół Deportivo San Escobar, którego członkami są gracze z Nowego Miasta, Giżycka czy Olsztyna. Podium uzupełniły drużyny Impactu Żuromin i Lotników Jabłonowo, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce. Jako najbardziej wartościowego gracza zawodów, wybrano Krystiana Wojtkiewicza ze zwycięskiej ekipy.
Puchary i medale ufundowane przez Urząd Gminy w Biskupcu wręczali wspólnie: wójt Arkadiusz Dobek, rodzice Dominika - Sylwia i Wiesław, brat zmarłego, a także Gniewosław oraz Daniel Zdanowski.
Był to 6. siatkarski memoriał w Łąkorzu. W 2020 roku z powodu pandemii zawody nie odbyły się. Organizatorzy podkreślają, że tradycja siatkarskich turniejów będzie kontynuowana i dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie. red