Czy to początek likwidacji Mazurskiej Służby Ratowniczej?

2021-11-07 17:32:19(ost. akt: 2021-11-07 17:38:43)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/msrokartowo

Takie dramatyczne pytanie postawił na swoim profilu na FB poseł Jerzy Małecki z Pisza. Ma ono związek z uchwałą piskich radnych, którzy postanowili sprzedać działkę dzierżawioną dotychczas przez Mazurską Służbę Ratowniczą.
— Mazurska Służba Ratownicza od ponad 40 lat zapewnia bezpieczeństwo w tej części jeziora, która położona jest w znacznej odległości od posterunków innych służb ratunkowych. Co równie istotne Mazurska Służba Ratownicza swoim zasięgiem i możliwościami gwarantuje pomoc nie tylko najszybszą, ale też obejmującą największy obszar jeziora, którego 2/3 leżą na terenie gminy Pisz — pisze poseł.

— Idea ta przyświecała darczyńcy, który przed laty przekazał działkę na rzecz Miasta i Gminy Pisz. "(...) z przeznaczeniem na cele związane z prowadzeniem stacji ratownictwa wodnego i urządzeń sportowo rekreacyjnych dla potrzeb mieszkańców Gminy.”, tak w akcie notarialnym, na który powołują się przedstawiciele Mazurskiej Służby Ratowniczej, określono sposób wykorzystania tego terenu. Co interesujące, w dokumencie tym wskazano również, że w przypadku sprzedaży działki na inne cele, kwota ze sprzedaży ma być zwrócona darczyńcy. Czy zatem pieniądze ze sprzedaży tej działki nie trafią do gminy Pisz ? — dodaje.

Na razie do sprzedaży i tak nie dojdzie, bo wojewoda warmińsko-mazurski, uchylił uchwałę z powodu uchybień formalnych.

Do tematu wrócimy.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. alex #3080358 8 lis 2021 15:13

  Pisowcy to fachowcy pelna geba,tak wlasnie mozna zostac dyrektorem ogolniaka.Juz nie wspomne,ze to pupilek maleckiego.Potem ta szkola idzie po rowni pochylej w dol ladujac na ostatnim miejscu w rankingach w powiecie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. alex #3080307 8 lis 2021 02:56

  Dziekujemy,mamy swoja lokalna kobre,wcale nie gorsza.Pisowski posel z Pisza robi to co inne pisuary,jesli burmistrz jest nie po ich mysli przekaz idzie taki,ze trzeba zablokowac za wszelka cene kazda inwestycje,bo przed wyborami media pokaza burmistrza jak otwiera droge czy cos innego.A to dla pisuarow byloby juz za wiele nie do strawienia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark . #3080302 8 lis 2021 01:52

  Spokojnie.Weźcie chudą kobrę z Olsztyna to wam wodoloty jako tramwaje zafunduje,jednocześnie likwidując ruch drogowy w najbardziej uczęszczanych ulicach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. alex #3080293 7 lis 2021 20:02

  Niech Malecki lepiej nie przeszkadza burmistrzowi,bo jako etatowy przecinacz wsteg,nie bedzie przecinal,bo go juz nie wybiora.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz