Przegrali, ale wstydu nie było

2021-10-31 08:01:29(ost. akt: 2021-10-31 08:27:19)
Bartoszyczanie do tej pory wygrali jeden mecz

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ W 7. kolejce BSMS Bartoszyce postawiło się niepokonanemu Samborowi, ale ostatecznie goście musieli uznać wyższość niepokonanego wicelidera.
* Sambor Latocha Agropom Tczew - BSMS Bartoszyce 30:26 (17-14)
* Najwięcej bramek dla BSMS: Pałasz 8, Tokarz 6, Borysiuk 6

W 1. minucie do siatki trafił Filip Tokarz i było to jedyne prowadzenie gości w tym meczu. Po 5 minutach gospodarze wygrywali 4:1, ale ekipa BSMS ambitnie starała się odrobić straty - w 18. min było tylko 10:9 (Tymoteusz Borysiuk wykorzystał rzut karny), w 20. min - 11:10 (Tokarz), w 23. min - 13:12 (Tokarz), a w 26. min - 14:13 (Dominik Pałasz). Niestety, końcówka pierwszej połowy należała do Sambora, który znowu odskoczył na trzy trafienia.
Po przerwie przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu bramek (19:14, 24:19), ale bartoszyczanie nie rezygnowali i w 51. minucie po rzutach Pałasza (2), Tokarza i Kacpra Habińskiego było jedynie 24:23. A mógł być nawet remis, niestety, Borysiuk nie wykorzystał rzutu karnego.
W tym momencie Sambor wrzucił jednak wyższy bieg i ponownie odjechał na bezpieczną odległość (27:23). W efekcie goście mecz z niepokonanym faworytem przegrali, ale wstydu nie było, bo do tej pory większe problemy Sambor miał jedynie z AZS Fahrenheit Gdańsk, z którym na wyjeździe wygrał tylko 24:23.

* Inne wyniki 7. kolejki: AZS UKW Bydgoszcz MKS II Grudziądz 34:23 (15-11), Handball Czersk - Pogoń Handball Szczecin 29:30 (15-15) Jeziorak Iława - AZS Fahrenheit Gdańsk 31:29 (17-10), Jedynka Kodo Morąg - Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 25:29 (10-14).