Pijesz, palisz? To zapłacisz więcej

2021-10-30 12:06:38(ost. akt: 2021-10-30 12:33:24)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Sejm głosami PiS przegłosował podwyżkę akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe. Od 1 stycznia akcyza na alkohol wzrośnie o 10%, a minimalna stawka akcyzy na papierosy wzrośnie z obecnych 100 proc. do 105 procent.
Posłowie zatwierdzili też harmonogram podwyżek na kolejne 5 lat. Akcyza na alkohol ma automatycznie co roku wzrastać o 5%. Co to znaczy? Butelka wódki kosztująca dzisiaj np. 20 złotych tylko z tytułu akcyzy w 2027 roku będzie kosztować 35% drożej. W przypadku papierosów posłowie przegłosowali podniesienie stawki o 10%.

Za głosował klub parlamentarny PiS (wyłamało się 4 posłów, żaden nie jest z warmińsko-mazurskiego), przeciwko opozycja. Sejmowa większość nie poparła wniosku opozycji, by pieniądze pochodzące z podwyżki akcyzy przekazać na ochronę zdrowia.

Podwyżka akcyzy na alkohole i papierosy ma zwiększyć dochody budżetu państwa nieco ponad 2 mld zł w roku 2022 r. i łącznie o 103,7 mld zł w najbliższych 10 lat.
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Novelty #3080850 13 lis 2021 09:09

  OFERTA POŻYCZKI Z NOVELTY FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującą wizytą w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB Napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ELIZABETH WALTER #3079791 3 lis 2021 10:56

  Pożycz teraz od LENDINGTREE®  Inc kontakt: (lendingtreeloans@pm.me) Zmień sposób pożyczania pożyczek za pośrednictwem LendingTree. Od tego czasu LendingTree usprawniło proces pożyczania online i pomogło ponad milionowi osób uzyskać finansowanie, na które zasługują. LendingTree oferuje dostęp do pożyczek osobistych dla pożyczkobiorców o niskich i wysokich dochodach, którzy potrzebują pomocy w kwestiach takich jak dług o wysokim oprocentowaniu, remont domu lub nieoczekiwane wydatki przy oprocentowaniu nawet 3-5% w zależności od rodzaju pożyczki. Łatwo uzyskaj pożyczki bez dużej ilości papierkowej roboty i dokumentów. Pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami w sprawie tak upragnionej pożyczki. Szybka odpowiedź mailowa: lendingtreegroupinc@gmail.com

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark #3079602 1 lis 2021 19:28

  Podstępnym planem PO wskiej ośmiornicy jest promocja patologii w postaci alkoholizmu. Powód jest prozaiczny alkohol spożywany stale niszczy mózg. Trudno zatem wymagać od ludzi z zniszczonym układem nerwowym obiektywnych i merytorycznie uzasadnionych wyborów politycznych.Co oczywiście przekłada się na elektorat tak zwanej opozycji.Niejaki Bodnar z PO stwierdził że polskie społeczeństwo to "zwierzęta" i niemcy "nas cywilizowali"! Praktyka rozpowszechniania pijaństwa była szeroko stosowana przez zaborców w stosunku do Polaków.Widać podobną praktykę opozycja usiłuje znowu wprowadzić w życie obecnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. XXX #3079440 30 paź 2021 17:08

  No kto by pomyślał, że i za to się wezmą. Nowy ład zamienił sie w Pisowską drożyznę. Pensja prezydentowej też sie sama nie wypłaci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz