Organizacja ruchu: Wszystkich Świętych

2021-10-28 19:33:39(ost. akt: 2021-10-29 10:03:23)   Artykuł sponsorowany
Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Najważniejsze zmiany będą obowiązywać od niedzieli (31 października) od 23:30 do wtorku (2 listopada) do około 4:00.
Zmiany będą dotyczyć okolic dwóch największych olsztyńskich nekropolii - Dywity i Poprzeczna. Do kierowców apelujemy o ostrożność, stosowanie się do znaków drogowych oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

*** Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity)
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że już w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 października) ul. Wadąska - od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu - stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem w pobliże cmentarza. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

*** Cmentarz Poprzeczna
W okresie Wszystkich Świętych (31 października-2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, taksówki i służby miejskie.
Ulica Erdmanowej - jak co roku - będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusem [rozkład jazdy: PDF | JPG]. Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność ze względu na dużo większy niż zwykle ruch pieszych, ale też samochodowy.
*** Szczegółowe mapy:
- PDF: Dywity (parking, etap 0 i II) | Dywity (parking, etap I) | Wadąska (etap I) | Wadąska (etap II) | Poprzeczna;
- JPG: Dywity (parking, etap 0 i II) | Dywity (parking, etap I) | Wadąska (etap I) | Wadąska (etap II) | Poprzeczna.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3080936 13 lis 2021 17:38

    Ale ty tępa dzida jesteś. Widziałaś co jest w nagłówku? Artykuł z 28 października, ostatnia aktualizacja 29 października. Pij mniej.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. krzroy #3080928 13 lis 2021 17:04

    Bardzo aktualna informacja. dziś 13-11 a więc 13 dni po terminie. Nie macie czym zapchać każdego numeru od dwóch tygodni? czy może nikt z redakcji nie czyta tego co zamieszczacie?

    odpowiedz na ten komentarz