ABBA wraca z nową płytą, koncertami i na tym koniec!

2021-10-28 19:06:58 (ost. akt: 2021-10-28 19:42:22)

Autor zdjęcia: Facebook grupy ABBA

Szwedzki zespół ABBA wyda nową płytę po 39-letniej przerwie i planuje nietypowe koncerty.
ABBĘ chyba każdy zna. Gdy na imprezie zaczną lecieć kawałki tego szwedzkiego zespołu, to wszyscy ruszają na parkiet. Niezależnie od wieku. Informacja o nowej płycie i trasie koncertowej na pewno ucieszy wszystkich fanów, ale jest mały haczyk - po koncertach zespół definitywnie kończy działalność.

Wydanie nowej płyty jest wielkim wydarzeniem. Zespół często zapowiadał swój powrót, ale po tak długim czasie nikt już prawie w to nie wierzył. Poprzedni krążek szwedzkiego kwartetu, "Visitors", ukazał się w listopadzie 1981 roku.
Nowa płyta jest zatytułowana "Voyage" i będzie mieć swoją premierę 5 listopada. Krążek będzie zawierać 10 nowych utworów i zostanie wydana 5 listopada. Zespół przekazał, że dwa single "I Still Have Faith in You" i "Don't Shut Me Down".


Zapowiedziane koncerty promujące krążek będą niezwykłe, bo muzycy nie wystąpią osobiście, tylko w wersji cyfrowej jako specjalnie przygotowane awatary, czyli "Abbatary". Abbatarom będzie towarzyszył na żywo 10-osobowy zespół, a koncerty będą się odbywać na specjalnie wybudowanej arenie w Londynie. Pierwszy z nich odbędzie się 27 maja 2022 roku.

ABBA jest jedną z najpopularniejszych grup popowych w historii. Zespół został założony w 1972 roku przez Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethę Fältskog. Do największych przebojów ABBY należą m.in. "Dancing Queen", "Waterloo" czy "Take a Chance on Me".