Znamy prognozę pogody na Wszystkich Świętych 2021. Aura może zaskoczyć

2021-10-26 17:17:11 (ost. akt: 2021-10-26 16:11:23)
1 listopada na cmentarz musimy zabrać ze sobą parasole

1 listopada na cmentarz musimy zabrać ze sobą parasole

Autor zdjęcia: pixabay.com

Co może zaskoczyć nas na Wszystkich Świętych? Na pewno ceny paliw i pogoda. Co nas czeka 1 listopada?
W tym roku 1 listopada wypada w poniedziałek, więc będziemy mogli cieszyć się długim weekendem. Jak będzie nam towarzyszyć pogoda?

W sobotę 30 października w całym kraju możemy spodziewać się dużego zachmurzenia. Przelotne opady prognozowane są w południowej i wschodniej Polsce. Nie powinno padać w pasie od Zielonej Góry przez Bydgoszcz do Gdańska. Tu chwilami na niebie pojawi się słońce.

Do godzin około południowych miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, głównie na północy i wschodzie.

Termometry pokażą od 14 stopni we Wrocławiu do 10 w Olsztynie i Białymstoku.

W niedzielę będzie lepiej. Powinno być już częściowo słonecznie z przejściowym zachmurzeniem. Przelotne opady utrzymają się jednak na południu kraju. Najintensywniej ma padać w woj. podkarpackim.

Pogoda na Wszystkich Świętych


Temperatura we Wszystkich Świętych miło nas zaskoczy. Słupki rtęci gdzieniegdzie mogą sięgnąć nawet siedemnastej kreski powyżej zera. Ale zazwyczaj będzie od 9 do nawet 13 stopni Celsjusza. Jednak pozostałe parametry pogodowe rozpieszczać nas już nie będą. W poniedziałek 1 listopada przez kraj przejdą fronty atmosferyczne. W takim wypadku podczas wypraw na groby bliskich warto zabrać parasole. Deszcze, gdy już zacznie padać, szybko schłodzi temperaturę. Nie nacieszymy się więc słońcem.


A jak będzie wyglądała pozostała część listopada?


Najnowsze prognozy pogody są zgodne - będzie to deszczowy miesiąc. Opady deszczu będą towarzyszyć nam niemal cały czas. Dopiero ostatni tydzień może przynieść nieco słońca. Jak czytamy na IMGW - miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy.

W normie pozostanie natomiast średnia miesięczna temperatura powietrza. Przez cały miesiąc temperatury będą wahać się pomiędzy 4°C a 14°C. Pod koniec listopada możliwe niewielkie opady śniegu.