W Piszu nadal uczą się tej ligi

2021-10-27 11:00:00(ost. akt: 2021-10-27 10:18:39)
Koszykarze Rosia Pisz na razie wygrali jedno z sześciu spotkań w II lidze

Autor zdjęcia: facebook.pl

KOSZYKÓWKA\\\ Bardzo twarde zderzenie z drugoligową rzeczywistością przechodzą koszykarze Rosia Pisz, którzy ostatnio w odstępie 24 godzin rozegrali dwa mecze z faworytami do walki o awans. Nie poddali się bez walki, ale oba wysoko przegrali...
* Tur Bielsk Podlaski – TSK Roś Pisz 99:69 (19:13, 26:19. 24:19, 30:18)
ROŚ: Mateusz Bessman 2, Mkołaj Lackowski, Mateusz Kazimierczuk 7, Szymon Urbański 20, Jan Świtaj 4 oraz Jakub Stanisławajtys 3, Szymon Zalewski 3, Michał Zapert 2, Jakub Pellowski 1, Patryk Zapert 3, Konrad Niewczas 6, Krzysztof Ćwikliński 18

Kiedy po niespełna pięciu minutach gry gospodarze prowadzili... 11:0, już wtedy stało się jasne, że o korzystny wynik w Bielsku Podlaskim będzie niezwykle trudno. No i rzeczywiście: Tur dominował nad beniaminkiem od pierwszej do ostatniej minuty, więc jedyną niewiadomą było to, czy piszanie unikną porażki z trzycyfrową liczbą po stronie straconych punktów. Uniknęli...

* Roś Pisz – ŁKS Coompact Łódź 71:109 (12:32, 9:29, 28:29, 22:19)
ROŚ: Szymon Zalewski 3, Szymon Urbański 11, Patryk Zapert 4, Jan Świtaj 7, Krzysztof Ćwikliński 9 oraz Mateusz Bessman 14, Jakub Stanisławajtys 2, Mkołaj Lackowski 6, Michał Zapert, Mateusz Kazimierczuk 4, Jakub Pellowski 2, Konrad Niewczas 9

Dzień później Roś rozegrał zaległe spotkanie 1. kolejki z innym kandydatem do walki o czołowe miejsca, ŁKS-em. Trener Radosław Koniecko dokonał sporych przetasowań w składzie, a jego drużyna schodziła na przerwę przy wyniku... 21:61! Zanosiło się więc na rekordowe lanie, ale w drugiej połowie goście na szczęście już się tak nie wysilali, podczas gdy drużyna z Pisza do samego końca walczyła o możliwie najbardziej honorowy wynik. W efekcie gospodarze przegrali „tylko” 38 punktami.

W najbliższą sobotę Roś podejmie w Piszu stołeczną Ochotę (g. 18).

* Inne mecze 6. kolejki II ligi (grupa B): Sokół Ostrów Mazowiecka – Energa Hutnik Warszawa 99:72, Ochota Warszawa – Żubry Chorten Białystok 87:92, MUKS Piaseczno – Legion Legionowo 93:94, Trójka Żyrardów – Isetia Erzurum Warszawa 83:90, Polonia Warszawa – AZS UJK Kielce 94:74, Kolejarz Basket Radom – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 88:85; pauzował ŁKS Łódź.