Dwie olsztyńskie inwestycje w Polskim Ładzie

2021-10-26 09:24:01(ost. akt: 2021-10-26 09:23:57)   Artykuł sponsorowany
Poznaliśmy wyniki pilotażowej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Spośród trzech zgłoszonych przez Olsztyn inwestycji, wsparcie uzyskały dwa projekty.
Celem "Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych" ma być zwiększenie możliwości rozwojowych samorządów. Premier RP ogłosił, że samorządy z woj. warmińsko-mazurskiego uzyskają ponad miliard złotych bezzwrotnego dofinansowania.

Wnioski przygotowane przez Olsztyn były związane z budową i modernizacją dróg. Zgodnie z przekazaną informacją nasze miasto uzyskało wsparcie do budowy ul. Plażowej wraz z modernizacją ul. Pstrowskiego (do 30 mln złotych) między ulicami Mazowieckiego a skrzyżowaniem Wyszyńskiego-Synów Pułku oraz nowego wiaduktu nad torami na Tracku (do pięciu mln złotych).

- To inwestycje, które z jednej strony są oczekiwane przez mieszkańców, z drugiej zaś dają szansę na rozwój miasta - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - W przypadku tych inwestycji dofinansowanie wynosi do 95 proc. wartości.

Rząd zdecydował nie współfinansować zadania zgłoszonego jako to bez ograniczenia kwotowego. W tym przypadku były starania o dofinansowanie powstania nowego przebiegu ul. Bałtyckiej od wiaduktu nad torami do granic miasta.
[mapy: Plażowa-Pstrowskiego | wiadukt Track]