Start nie znalazł klucza do sukcesu [ZDJĘCIA]

2021-10-25 11:09:05(ost. akt: 2021-10-25 11:11:13)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Na zakończenie I rundy rozgrywek Start Elbląg gościł u siebie MKS Perłę Lublin, która zgłasza aspiracje na tytuł mistrza Polski. Wygrała zasłużenie drużyna lubelska 31:24.

• Start Elbląg — MKS FunFloor Perła Lublin 24:31 (12:16)
START: Pająk, Hypka, Zarnoch — Choromańska, Dworniczuk, Owczarek, Szczepanik 4, Wołoszyk 3, Kostuch 1, Cygan 2, Głębocka 1, Kopańska 5, Stapurewicz 4, Tarczyluk 4, kary 8 min
Najwięcej dla Perły: Szynkaruk 11, Gęga 7, Roszak 4, kary: 6 min

W ostatnich dwóch dekadach oba te zespoły rozegrały ze sobą 46 spotkań, w których lublinianki triumfowały 35 razy, 3 razy był remis i tylko trzy zwycięstwa odniósł Start, a ostatnie miało miejsce 12.09.2018 roku. Przed tym spotkaniem, zdecydowanym faworytem był aktualny brązowy medalista MP zespół z Lublina i nie zawiódł. Początek spotkania był obiecujący w wykonaniu elblążanek, które w 7 min gry po czterech golach z rzędu wygrywały 4:1. Trzy min później po golach Marty Gęgi i Pauliny Masny, drużyna gości przegrywała już tylko 3:4. Perła nie dawała za wygraną i w 19 min doprowadziła do drugiego remisu w tym meczu, tym razem 8:8 i jak się później okazało, był to ostatni remis w tym pojedynku. W kolejnych minutach dominowały już wielokrotne mistrzynie Polski. Podopieczne trenerki Moniki Marzec, wykorzystywały każdy błąd szczypiornistek Startu, zdobyły pięć goli z rzędu i wyszły na prowadzenie 13:8. Niemoc strzelecka Startu trwała osiem min. W końcu przerwała ją Paulina Kopańska i strzelając dwa gole, zmniejszyła porażkę na 10:13. Pierwszą odsłonę meczu wygrały przyjezdne 16:12, a ostatniego gola, dla rywalek Startu z rzutu karnego na 2 sekundy przed końcową syreną zdobyła Kinga Achruk.

Po przerwie drużyna gości cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, ale ambitnie walczące elblążanki, dawały z siebie wszystko, by ten rezultat poprawić. W 40 min przegrywały już tylko 16:18. Lublinianki wzięły się jednak w garść, niezawodna była Daria Szynkaruk, która bez przerwy dziurawiła siatkę bramki elbląskiej, zdobywając w tym czasie sześć bramek po szybkich akcjach z kontrataku. W 55 min było już 26:20. Start walczył do końca, jednak strat nie potrafił odrobić i ostatecznie przegrał 24:31.

Kolejny mecz Start zagra w piątek o godz. 18.15 na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin. Transmisja w TVP.

• Pozostałe wyniki: Suzuki Korona Handball Kielce — Eurobud JKS Jarosław 26:31 (15:13), Młyny Stoisław Koszalin — Piotrcovia Piotrków Tryb 22:25 (9:11), KPR Kobierzyce — Zagłębie Lubin 24:27 (16:16)