Pierwsze zwycięstwo KPR [ZDJĘCIA]

2021-10-24 16:16:37(ost. akt: 2021-10-24 16:22:30)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie zanotował KPR Elbląg, który pokonał ostatnią w tabeli Spartę Oborniki 25:19. Po tej wygranej KPR awansował na 8 miejsce w tabeli.

• KPR Elbląg — Sparta Oborniki 25:19 (11:10)
KPR: Jaworski, Plak — Latarski 5, Muracki 4, Peret 3, Sowiński,Nowakowski 5, Załuski 2, Sparzak 6, Robak, Bartkowski, Heyda, Solecki, SucharskiTatar, Reseman, kary: 6 min
Najwięcej dla Sparty: Okpisz, Konieczny, Machalica po 4, kary: 6 min

Dla obu tych drużyn było to spotkanie z cyklu za "sześć" punktów, gdyż żadna z nich do tej pory nie potrafiła odnieść zwycięstwa. Gospodarze przystąpili do meczu z mocnym postanowieniem wygrania, ale rywal też nie chciał składać broni, więc pojedynek w pierwszej odsłonie spotkania był bardzo wyrównany. Po 5 min gry po golach Mateusza Pereta i Adama Załuskiego był remis 2:2. Dwadzieścia minut później na 2-bramkowe prowadzenie 10:8, wyszedł KPR, by po 30 min gry prowadzić 11:10.

Drugą połowę meczu, zdecydowanie lepiej rozpoczęli elblążanie, którzy po kwadransie gry wygrywali już 18:13, a duża w tym zasługa bardzo dobrze broniącego Dominika Jaworskiego, który aż pięciokrotnie wychodził z opresji sam na sam z zawodnikami gości. Po dwóch kolejnych golach z rzędu Adama Nowakowskiego tablica wyników w 50 min pokazała rezultat 21:14 i było to najwyższe prowadzenie elblążan. Goście jednak grali ambitnie do końca, ale w tym dniu nie byli w stanie pokonać dobrze grających w obronie elblążan. Po meczu trener KPR Damian Malandy powiedział: — To był twardy mecz walki, z którego jednak wyszliśmy zwycięsko. W drugiej połowie zagraliśmy z większym spokojem od rywala i to była droga do sukcesu.

• Pozostałe wyniki: Tytani Wejherowo — KPR Gryfino 33:29 (17:18), Szczypiorniak Olsztyn — SMS ZPRP I Kwidzyn 32:31 (20:16), USAR Kwidzyn — SMS ZPRP II Płock 41:35 (212:20), Gwardia Koszalin — Mazur Sierpc 28:23 (15:13), Sokół Kościerzyna — SMS ZPRP II Kwidzyn 38:27 (16:15).