Gustaw Marek Brzezin ponownie został szefem PSL w regionie, a Jacek Protas przewodniczącym PO

2021-10-24 07:01:18 (ost. akt: 2021-10-24 10:53:30)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Sobota 23 października to czas wyborów w lokalnych strukturach partii politycznych. Gustaw Marek Brzezin ponownie został wybrany na przewodniczącego PSL, a Jacek Protas wygrał w PO.
Marszałek Gustaw Marek Brzezin zdobył 148 głosów, a jego kontrkandydat Bogdan Meina — 13. Nowy-stary szef partii w regionie będzie dalej pełnił swoją funkcję, którą objął w 2016 roku. Gustaw Marek Brzezin zapowiada, że będzie dalej prowadził racjonalną politykę dla Warmii i Mazur.

Na spotkaniu obecny był Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, który podkreślał siłę Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie.

— Jesteśmy w województwie, w którym rządzimy. Mamy marszałka województwa i silną reprezentację parlamentarną: pani poseł Urszula Pasławska i pan poseł Zbigniew Ziejewski są bardzo aktywni i decydują o kierunkach Polskiego Stronnictwa Ludowego — mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w Olsztynie.

Również w PO nie było zaskoczenia. Szefem partii w Warmińsko-Mazurskiem został Jacek Protas. W głosowaniu na 570 ważnych głosów zdobył 72 proc. Jego konkurent Ryszard Kuć — 28 proc.

Tego samego dnia odbyły się również wybory szefa PO. I tu nie było zaskoczeń. Wygrał je Donald Tusk. I to ze znaczącą przewagą, bo uzyskał ponad 97 proc. głosów.

kg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paul Mark #3078714 24 paź 2021 13:57

    Zmniejszenie podatków obiecywali zawsze przed wyborami.Po wyborach PO zawsze je zwiększała.Głosowania w PE też przeciw środkom na rozwój Polski to głosowanie de facto za ich podwyższeniem dla polskiego podatnika.Trybunał stanu dla tych anty polaków .

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Magda #3078700 24 paź 2021 10:44

    Bawcie się dobrze nasi najwyśmienitsi, jest nam, obywatelom niewyobrażalnie miło że kosztem swoich rodzin możemy utrzymywać Was i Wasze rodziny, żyjcie jak najdłużej. Dziękujemy Wam że myślicie o nas w każdy możliwy sposób, absolutnie nie oczekujemy np zmniejszenia podatków. Drodzy politycy wszelakiej maści, polaryzację nas, społeczeństwo do granic możliwości, jesteście w tym wybitni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz