Zmiany w komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

2021-10-22 18:58:35(ost. akt: 2021-10-22 19:02:32)   Artykuł sponsorowany
Jeszcze nie wiadomo, czy w tym roku cmentarze będą otwarte w czasie listopadowych świąt. Aby ułatwić olsztynianom dotarcie do nekropolii, od soboty (23 października) zacznie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.
Początek listopada to - tradycyjnie już - czas niezwykle ważny dla wielu mieszkańców Polski. Także olsztynianie w tym czasie tłumnie odwiedzają cmentarze i pochowanych tam bliskich.

- W tym czasie zwiększamy częstotliwość kursów niektórych linii i uruchamiamy dodatkowe połączenia - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W przypadku regularnych linii, które dojeżdżają do olsztyńskich cmentarzy, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia. Będą kursować z częstotliwością nawet 10-minutową.

Dodatkowo - szczególnie 1 listopada (poniedziałek) - uruchomiony zostanie szereg połączeń specjalnych. Wzorem ubiegłych lat numer linii będzie poprzedzony literą "C": C11, C16, C17, C26, C36.

Szczegóły kursowania komunikacji miejskiej między sobotą (23 października) a wtorkiem (2 listopada) są na stronie internetowej Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, na przystankach oraz w autobusach.Obrazek w tresci