Ciężkie jest życie beniaminka

2021-10-22 08:57:14(ost. akt: 2021-10-22 08:58:24)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

KOSZYKÓWKA\\\ Na razie ciężko idzie koszykarzom z Pisza punktowanie w rozgrywkach II ligi (grupa B). W piątej kolejce beniaminek uległ u siebie rywalom z Ostrowi Mazowieckiej.
* TSK Roś Pisz – Sokół Ostrów Mazowiecka 75:90 (21:22, 22:26, 15:20, 17:22)
ROŚ: Mateusz Bessman 13, Mikołaj Lackowski 9, Mateusz Kazimierczuk 7, Szymon Urbański 13, Jan Świtaj 10 oraz Jakub Stanisławajtys, Michał Zapert 5, Kamil Zajkowski 6, Jakub Pellowski, Konrad Niewczas 8, Szymon Ćwikliński 4

Na pewno nie był to mecz do jednej bramki (czy też, trzymając się specyfiki dyscypliny, do jednego kosza), ale jednak to goście okazali się lepsi, wygrywając zresztą każdą z czterech kwart. Piszanie robili co mogli, żeby dotrzymać kroku rywalom, jednak po raz ostatni byli na prowadzeniu w 12. min gry (23:22). Później Sokół rzucił pięć punktów z rzędu i już nie oddał inicjatywy. Mimo, że raz gospodarze doszli ich nawet na jeden punkt (52:53 cztery minuty po przerwie)...
Jutro Roś zagra na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski (g. 18), a w niedzielę odrobi zaległości z 1. kolejki, podejmując ŁKS (g. 15).

* Inne mecze 5. kol.: Żubry Chorten Białystok – Tur Basket Bielsk Podlaski 71:52, Ochota Warszawa – Polonia Warszawa 39:82, Isetia Erzurum Warszawa – MUKS Piaseczno 94:76, Energa Hutnik Warszawa – Kolejarz Basket Radom 99:91, Legion Legionowo – ŁKS Łódź 76:92; pauzował AZS UJK Kielce. Czwartkowe spotkanie Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Trójka Żyrardów zakończyło się już po oddaniu gazety do druku.