Wiedzą, jak promować Warmię i Mazury. X Festiwal Promocji za nami

2021-10-21 20:00:14(ost. akt: 2021-10-22 14:28:21)
W dniach 20-21 października w Kromerowie odbył się X Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. To wydarzenie inspirujące do rozwijania kontaktów i dobrych praktyk współpracy między samorządem, biznesem i innymi organizacjami. I tym razem pojawiły się nowe inspiracje na najbliższą przyszłość.
Warmia i Mazury są jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce, a co za tym idzie, potrzebują nowoczesnych i skutecznych rozwiązań - również promocyjnych. To właśnie dlatego samorząd regionu po raz kolejny zaprosił na Festiwal ludzi biznesu, kultury, nauki oraz trzeciego sektora. Pierwszy dzień to spotkania z gospodarzami Festiwalu oraz dwa panele dyskusyjne.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa na początku spotkania podkreślił zmiany, jakie dokonały się w regionie i jego postrzeganiu w ostatnich latach. Podkreślił także aspiracje, z jakimi województwo wchodzi w nową perspektywę Regionalnego Programu Operacyjnego. Powiedzenie, że Warmia i Mazury są miejscem, gdzie warto żyć, nie jest już tylko sloganem. To nie tylko miejsce, gdzie można dobrze wypocząć, ale także dobrze żyć na co dzień.

Andrzej Abako
Starosta olsztyński, Andrzej Abako, zwrócił uwagę na lokalny potencjał, który lokalny samorząd wykorzystuje wraz z biznesowymi partnerami, również do promocji regionu. Przykładem może być projekt Szlaku Świętej Warmii, który łączy lokalną historię z możliwościami rozwoju turystyki, w który dziś zaangażowane jest aż 33 samorządy w regionie.

W czasie paneli goście Festiwalu wymieniali doświadczenia i inspiracje związane z budową marki regionu, szans na współpracę oraz dobrych praktyk w tworzeniu sieci między sektorami publicznymi. Pytanie “Dlaczego znane marki wybierają Warmię i Mazury?” otworzyło nowe możliwości dla wspólnego budowania rzetelnego i pozytywnego wizerunku potencjału turystycznego oraz biznesowego. Podobnie paneliści w czasie dyskusji o relacjach między kulturą i biznesem przedstawili mapę problemów i szans partnerstwa między artystami, instytucjami kultury, biznesem i samorządem. Pierwszy dzień zakończyła Gala Festiwalu.

21 października był dniem dla praktyków. Po panelach dyskusyjnych, spotkaniach nieformalnych i prezentacjach, przyszedł czas na warsztaty i dzielenie się praktyczną wiedzą o tym, jak i jakimi sposobami promować region i kontaktować się z jego mieszkańcami.

Więcej informacji na festiwalpromocji.pl oraz w dzisiejszym wydaniu gazetaolsztynska.pl

Organizatorzy:
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Powiat Olsztyński