Turnieje LZS. Gdzie nie spojrzeć, tam medale ostródzian!

2021-10-20 14:11:30(ost. akt: 2021-10-20 15:16:28)
Zawodnik Ostródzianki Ostróda, Jakub Witkowski, wywalczył brązowy medal w kategorii młodzieżowców podczas finałów Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS

Autor zdjęcia: ostrodzianka.pl

TENIS STOŁOWY \\\ Bardzo dobrze w rozgrywkach krajowego i wojewódzkiego zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych spisali się ostatnio tenisiści stołowi z Ostródy.
Zaczynamy od imprezy wyższej rangi, czyli od finałów Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, które w dniach 16-17 października rozgrywane były w Luboniu (woj. wielkopolskie).

Zawodnik Ostródzianki Ostróda, Kuba Kwapiś, wywalczył srebrny, a Jakub Witkowski brązowy medal podczas tego turnieju.
— W czołowej "szóstce" uplasował się Jakub Kuźmicz, a Ostródziankę reprezentował również Igor Jankowski — czytamy na klubowej stronie internetowej www.ostrodzianka.pl.

Kadra ostródzkiego teamu na zawody w Luboniu liczyła właśnie dwóch juniorów i dwóch młodzieżowców. Kwapiś swojej srebro wywalczył w kategorii junior, a Kuba Witkowski zdobył brązowy medal w rywalizacji młodzieżowców.
— Blisko czołowej "czwórki" był również Jakub Kuźmicz. Igor Jankowski został sklasyfikowany na miejscach 17-24. W klasyfikacji drużynowej Ostródzianka Ostróda zajęła szóstą pozycję z dorobkiem 46. punktów — czytamy w relacji.

>> W niedzielę (17 października), kiedy to Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS powoli kończył się, w Ostródzie grano inny turniej, ale także organizowany przez Ludowe Zespoły Sportowe, tyle że przez wojewódzkie zrzeszenie.

Tego dnia w hali w Ostródzie odbył się 62. Finał Turnieju Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym o Puchar Radia Olsztyn. To jedna z najstarszych imprez w regionie, od wielu lat ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i niemalejącym prestiżem. Przez lata zmieniali się patroni wydarzenia, ale to nie miało znaczenia dla zawodników, którzy zawsze licznie w turnieju brali udział. Tak też było w tym roku, frekwencja dopisała, a poziom gry był wysoki.

Okazuje się, że w województwie warmińsko-mazurskim tenis stołowy ma się dobrze. — Do Ostródy przyjechało praktycznie całe województwo — mówi Wojciech Chrząszcz z Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, sędzia główny zawodów.

Podczas 62. finału rywalizowano w sześciu grupach wiekowych kobiet i mężczyzn.
— Prowadzono także klasyfikację zespołową. Do jej stworzenia braliśmy pod uwagę wyniki uzyskane przez czterech najlepszych reprezentantów danej gminy w danej kategorii wiekowej — dodaje Chrząszcz.

Najlepszą drużyną okazali się gospodarze, LZS Ostróda (293.0 punktów). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja z Olecka (133.0), trzeci byli zawodnicy z Działdowa (104.0). Drużyna z Lubawy (101,0) zajęła czwarte miejsce. Dalej w kolejności były gminy: Lidzbark Warmiński, Kalinowo, Morąg, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Susz, Grunwald, Reszel, Orneta, Iława, Płoskinia, Gmina Kętrzyn, Purda, Stawiguda, Dywity, Węgorzewo, Srokowo.

zico, al
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Reprezentacja Ostródy, która zwyciężyła w 62. Finale Turnieju Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym o Puchar Radia Olsztyn
Fot: OCSiR Ostróda