Podwórka w różnych kadrach

2021-10-20 12:46:31(ost. akt: 2021-10-20 12:47:34)   Artykuł sponsorowany
Trwa kolejna, piąta już edycja olsztyńskiego programu "Podwórka z Natury". To, w jaki sposób zmieniała się przestrzeń, udokumentowali fotografowie ze stowarzyszenia Blur.
Nawiązanie sąsiedzkich relacji oraz zmiana wyglądu i przeznaczenia najbliższego otoczenia - to najważniejszy cel programu. Przedsięwzięcie cieszy się co roku sporym zainteresowaniem, a kolejne podwórka zmieniają swoje oblicze.
- Cieszymy się, że idea "Podwórek z Natury" spodobała się mieszkańcom i nadal chętnie włączają się we współtworzenie swoich "małych ojczyzn" - mówi dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz.

Włączając tegoroczną edycją przeobrażenia zaszły na trzynastu podwórkach. Pięć odsłon programu to dokonały moment, by przyjrzeć się, jak zmieniła się przestrzeń położona na obszarze rewitalizacji Olsztyna.

- Poznanie tych wspaniałych ludzi i efektów ich żmudnej, ale i satysfakcjonującej pracy było dla naszych fotografów największą nagrodą, ale też pozwoliło zdobyć spore doświadczenie - przyznają przedstawiciele stowarzyszenia Blur.
Efektem pracy fotografów jest czterdzieści zdjęć, dzięki którym można podziwiać metamorfozę podwórek, które wzięły udział w projekcie.
- Te fotografie będzie można obejrzeć podczas specjalnej wystawy, nad którą właśnie pracujemy - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna.

Zdjęcia dokumentujące przeobrażenie 13 podwórek już teraz można podziwiać na stronie Fotograficznej Mapy Warmii oraz na Facebooku stowarzyszenia Blur. Ciekawostką mogą być także kadry, na których specjaliści z Blura udokumentowali kulisy swojej wielodniowej pracy.
[Facebook projektu "Podwórka z Natury"]