Ukradł samochód i w nim zasnął

2021-10-20 12:14:10(ost. akt: 2021-10-20 13:02:00)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci znaleźli skradzione auto oraz złodzieja, który w nim... usnął. Dzięki temu udało się złapać również pozostałych złodziei i skradzionego dziecięcego quada. Teraz mężczyźni będą tłumaczyli się przed sądem.
W sprawie kradzieży zatrzymano 61-, 46- i 45-latków. A zaczęło się na początku września, kiedy policjanci otrzymali informację o kradzieży osobowego forda w Olsztynie. Funkcjonariusze już po kilku godzinach odnaleźli skradzione auto i 46-letniego sprawcę, który smacznie spał sobie w środku. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam.

Tamtej nocy dwóch mężczyzn zauważyło zaparkowane auto z pozostawionymi kluczykami w środku, narzędziami oraz dziecięcym quadem. Sprawcy długo się nie zastanawiali i wykorzystali okazję. Jednak był pewien problem — żaden z nich nie potrafił prowadzić auta! Dlatego zaproponowali swojemu 46-letniemu znajomemu udział w kradzieży. 46-latek nie miał uprawnień do kierowania autem, ale nie stanowiło to przeszkody w kradzieży samochodu.

Złodzieje postanowili podzielić się łupami — 46-latek odjechał fordem, a pozostali dwaj mężczyźni zabrali quada, którym mknęli po ulicach Olsztyna. Tej samej nocy sprzedali pojazd przypadkowemu mężczyźnie.

Po kilku dniach policjanci zatrzymali pozostałych dwóch sprawców przestępstwa. 61- i 45-latkowie trafili do policyjnego aresztu. W powiecie kętrzyńskim odnaleziono również quad. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. A 46-latek nie uniknie dodatkowo odpowiedzialności za wykroczenia drogowe.

Źródło KMP w Olsztynie