Zarząd SM "Jaroty" za pieniądze mieszkańców wywiesił banery przeciw protestom... mieszkańców

2021-10-20 07:32:44(ost. akt: 2021-10-20 10:06:32)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Tuż przed ostatnim protestem mieszkańców SM "Jaroty" na siedzibie spółdzielni zawisły dwa banery z hasłami zniechęcającymi do protestów. Jeden z mieszkańców zwrócił się z oficjalnym pismem do zarządu, żeby się dowiedzieć, kto za to zapłacił. Okazało się, że m.in. on sam.
Z pytaniem, kto finansuje banery oraz jaki jest ich koszt, do zarządu spółdzielni zgłosił się jeden z mieszkańców. Z odpowiedzi dowiedział się, że:

Koszty banerów są kosztami ogólnoadministracyjnymi, czyli składową kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości, w których zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych członkowie są obowiązani uczestniczyć.

Spółdzielnia nie zawierała umów na wykonanie banerów. Decyzje podejmował Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Jaroty".

Mieszkańcy — przypomnijmy — przyszli na spacer protestacyjny z taczką, na której zamierzali wywieźć prezesa Romana Przedwojskiego. Grupa niezadowolona z działań zarządu chce jego zmiany, włącznie z prezesem, który pełni swoją funkcję od prawie 30 lat.

Mieszkańcy ze wsparciem Łukasza Michnika i Lidii Staroń planują kolejne protesty, które mają doprowadzić do powołania nowego zarządu.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #3078301 20 paź 2021 11:44

    Taczka też powinna w końcu podjechać pod Pojezierze dla Baraniny i jego giermków..... Ten to robi machlojki. Mieszkania tylko dla znajomków układziki idą i lokalem w nowych blokach wykupuje sobie by czerpać zysk dla siebie. Od zawsze wiadomo że takie lokale pracują dla spółdzielni. Do tego gigantyczne wynagrodzenia. A spółdzielcy bólą ciągłe podwyżki. To rozboje w biały dzień.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #3078300 20 paź 2021 11:38

    Wielkie mi halo, przed każdymi wyborami bulimy z podatków na kampanie polityków. Grube miliony są roztrwanianie na ich igrzyska, kto wydyma większą ilość Polaków, kogo będziemy utrzymywać przez kolejną kadencję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz