KONGRES PRZYSZŁOŚCI ROZWIJA SIĘ I ROZWIJA NAS

2021-10-18 13:14:03(ost. akt: 2021-10-19 10:45:09)
Za sukcesem kolejnych edycji stało zawsze zaangażowanie ekipy z Grupy WM

Za sukcesem kolejnych edycji stało zawsze zaangażowanie ekipy z Grupy WM

Autor zdjęcia: Zbyszek Woźniak.

Od 2017 roku Kongres Przyszłości jest stale obecny w kalendarzu najważniejszych wydarzeń na Warmii i Mazurach. Na przestrzeni lat wiele idei i pomysłów dyskutowanych na Kongresie nabrało realnych kształtów i dziś toczy się własnym życiem.
Przez kilka ostatnich lat wiele z tych pomysłów dalej jest obecnych podczas naszych spotkań, jednak ich rozmiar i dynamika sprawiają, że główny nurt rozwoju przebiega już w osobnych, specjalistycznych spotkaniach. Oto kilka przykładów na to, jak pomysły zamieniły się w realne działania!


Kongres Przyszłości Junior


Kongres Przyszłości Junior - zapraszamy na transmisję LIVE! Kongres Przyszłości ze swej natury koncentruje się na tym, co nasz czeka. Nie sposób jednak rozmawiać o przyszłości, pomijając dzieci i młodzież, które na naszą przyszłość będą miały największy wpływ. Właśnie dlatego za sprawą Beaty Tokarczyk powstała idea Kongresu Przyszłości Junior, który skierowany jest do dzieci oraz młodzieży. W ramach KPJ organizowaliśmy pokazowe lekcje z uczniami i nauczycielami z olsztyńskich szkół, spotkania z ciekawymi osobami i wykłady online. Spotkanie internetowe ze znanym nauczycielem - Przemysławem Staroniem podczas KPJ w 2020 roku, przyciągnęło przed ekrany wielu uczniów i nauczycieli.


Bez Gorsetu


Bez Gorsetu Eranova Od samego początku Kongresu Przyszłości ważnym elementem agendy były temat związane z kobietami i kobiecością. Wydarzenia te cieszyły się tak dużą popularnością, że szybko ewoluowały w samodzielny cykl spotkań pod nazwą “Bez Gorsetu”. W jego ramach odbywają się spotkania kobiet, wydarzenia online oraz powstał samodzielny tytuł prasowy - magazyn “Bez Gorsetu”. Dużą popularnością cieszyły się internetowe spotkania “Bez Gorsetu” prowadzone przez Agnieszkę Ewald, znanej w internecie jako “Facetka od stresu”. Podczas każdego wykładu omawiane były kwestie związane z rozwojem osobistym i świadomym kreowaniem własnej przyszłości. Zdecydowanie największym wydarzeniem pod szyldem “Bez Gorsetu” było spotkanie kobiet w olsztyńskiej filharmonii. Na scenie pojawiły się takie osobistości jak Dorota Wellman, Iwona Pavlović, Irena Dudzin czy Dorota Warakomska. Całość poprowadził znany aktor Piotr Szwedes.

Beata Tokarczyk, pomysłodawczyni “Bez Gorsetu”: Chciałam, żeby w Olsztynie kobiety miały fajnie. Nawet fajniej niż w Gdańsku, we Wrocławiu czy w Warszawie. Żeby mogły się i doszkalać i cieszyć sobą. Żeby mogły usłyszeć wiele ciekawych rzeczy. I to się udaje!

Idea, która przyświeca nam przy realizowaniu kolejnych wydarzeń pod hasłem “Bez Gorsetu”, to zidentyfikowanie i wyeliminowanie wszystkiego, co dziś ogranicza rozwój i potencjał kobiet.


Zdrowe Życie


Konferencja Jednym z najważniejszych tematów, który pojawił się już podczas pierwszej edycji Kongresu Przyszłości, była idea Zdrowego życia, czyli kompleksowego planu rozwoju woj. warmińsko-mazurskiego, z wykorzystaniem jego najważniejszych walorów. Temat był na tyle atrakcyjny, że dziś nie jest już tylko pomysłem, ale realnym działaniem. Zdrowe życie aspiruje do miana inteligentnej specjalizacji naszego województwa, a kolejne miasta wcielają w życie jego idee.

Temat Zdrowego życia jest cały czas intensywnie dyskutowany podczas kolejnych Kongresów Przyszłości, co więcej, przekształcił się w samodzielny cykl konferencji specjalistycznych. Ostatnia miała miejsce we wrześniu w Lidzbarku Warmińskim i okazała się wielkim sukcesem. Wśród gości i prelegentów byli znamienici samorządowcy, przedstawiciele lokalnego biznesu oraz właściciele i menedżerowie największych firm medycznych w Polsce i Europie. Tegoroczna konferencja poruszyła temat turystyki medycznej, jako wielkiej szansy dla Warmii i Mazur.


Przemysł 4.0


IV Konferencja Automatyzacja i Cyfryzacja Przemysłu Na pierwszy rzut oka roboty i automatyzacja przemysłu niewiele mają wspólnego z Warmią i Mazurami. Na Kongresie Przyszłości myślimy jednak o tym, co dopiero będzie. A wiele wskazuje, że czysty i nowoczesny przemysł jest kolejną, dużą szansą na rozwój całego regionu. Dlatego od samego początku ten temat był silnie obecny w kongresowej agendzie.

Okazało się, że wizja zrewolucjonizowania przemysłu nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce i na świecie jest tak kusząca, a przy tym coraz bardziej realna, że temat przekształcił się w samodzielny cykl konferencji pod “AiR - automatyzacja i robotyzacja przemysłu”. Realizujemy je wspólnie z naszym partnerem firmą Alnea, a 13 i 14 br w Ostródzie odbyła się już 4 edycja tej znakomitej specjalistycznej konferencji.

Bartosz Orliński