Chemik znalazł receptę na Spartę

2021-10-19 12:00:00(ost. akt: 2021-10-19 10:20:01)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

SIATKÓWKA\\\ W trzeciej kolejce II ligi siatkarek (grupa 2) o swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie postarały się siatkarki Chemika, które pokonały w hali Hosianum wyżej notowaną Spartę.
* Chemik SMS Olsztyn – Sparta Warszawa 3:2 (21, 15, -25, -23, 6)
CHEMIK: Patrycja Komenda, Anna Fiedorowicz, Julia Szełemej, Natalia Godlewska, Weronika Poczynek, Julia Pietrzak, Aleksandra Wyrzykowska (libero) oraz Julia Gach

Młode olsztynianki zaczęły spotkanie z wysokiego „c” i prowadziły już 2:0 w setach, mając realne szanse nawet na komplet punktów. Od trzeciej partii pod siatką rozgorzał jednak zacięty bój, bo Sparta się przebudziła. I to na tyle skutecznie, że – minimalnie, bo minimalnie, ale jednak – wygrała kolejne dwa sety. Na szczęście, w tie-breaku karta znów się odwróciła. To był popis Chemika, który odskoczył na 8:4, a po zmianie stron oddał rywalkom tylko dwa punkty!
Olsztynianki w sobotę znów zagrają u siebie, tym razem z Ósemką Siedlce.

* Inne mecze 3. kolejki: LTS Legionovia Legionowo – AZS Uniwersytet Gdański 3:0 (22, 19, 15), ŁKS II Łódź – Nike Węgrów 0:3 (-26, -14, -26), Krótka Mysiadło – AZS UMCS Lublin 0:3 (-21, -20, -24), Ósemka Siedlce – AZS Warszawa 1:3 (-25, 21, -16, -23).