Concordia remisuje z liderem

2021-10-17 13:08:41(ost. akt: 2021-10-17 13:11:29)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

W meczu na szczycie lider tabeli Jeziorak Iława podejmował wicelidera Concordię Elbląg. Mecz zakończył się remisem 1:1. W 80 min elblążanie nie wykorzystali rzutu karnego.
• Jeziorak Iława — Concordia Elbląg 1:1
0:1 — Szmydt (16), 1:1 — Kwiatkowski (42)
CONCORDIA: Leszczyński — Lewandowski, Szawara, P. Pelc, Bukacki, Drewek (74 Piech), Tomczuk, Błaszczyk, (76 Nestorowicz), Kopka, Szmydt, M. Pelc (64 Wieliczko)

W pierwszym kwadransie więcej z gry mieli goście. Minutę później dobrą grę elblążanie uwieńczyli zdobyciem gola. Mateusz Szmydt sfinalizował podanie Łukasza Kopki i strzałem z pola karnego, zmusił do wyjęcia piłki z siatki Dawida Ciurę. W 23 min powinno być 2:0, ale Michał Błaszczyk, mając przed sobą tylko bramkarza miejscowych, zwlekał ze strzałem i obrońcy w ostatniej chwili wybili mu piłkę sprzed nogi. Jeziorak, tuż przed przerwą, po strzale Michała Kwiatkowskiego doprowadził do wyrównania.

Po przerwie mecz był wyrównany. Blisko zdobycia trzech punktów była Concordia. W 80 min miała rzut karny, za faul Pawła Flisa, który podciął w polu karnym Norberta Nestorowicza. Niestety, "jedenastki" nie wykorzystał Szmydt i mecz zakończył się podziałem punktów.