Do budowy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem podchodzi już trzeci, czyli pierwszy wykonawca. Ostatni?

2021-10-15 15:05:20(ost. akt: 2021-10-15 14:23:45)
Tak ma wyglądać nowe Muzeum

Tak ma wyglądać nowe Muzeum

Autor zdjęcia: Fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem nie ma szczęścia do budowlańców. Wszystko szłoby szybciej, gdyby nie kolejna, trzecia już zmiana generalnego wykonawcy. Czy nowa firma wróci z pola bitwy z tarczą czy na tarczy?
Dyrekcja Muzeum Bitwy pod Grunwaldem — przypominamy — odstąpiła od umowy z pierwszym wykonawcą, bo nie realizował prac zgodnie z harmonogramem. Jednocześnie złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Później był drugi przetarg, w którym zwyciężyła spółka RS Investment z Olsztyna. Jej oferta była znaczenie niższa od oferty spółki WPB Rombud, która wyceniła koszt prac na 39,2 mln zł. RS Investment złożyło ofertę na 26,2 mln zł.

Spółka RS Investment zeszła jednak z placu budowy, zostawiając inwestycję ukończoną w około 80 proc.

Pola Grunwaldu pokonały już dwóch wykonawców, którzy zeszli z placu budowy na tarczy. Do prac przystąpiła... nowa-stara firma Rombud, która przegrała poprzedni przetarg. Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, jest przekonany, że Muzeum zostanie oddane do użytku na kolejną rocznicę w 2022 roku.

— Prace budowlane ciągle trwają a inwestycja zmierza ku końcowi — zapewnia Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską". — [b]Muzeum powinno być oddane do użytku przed kolejną rocznicą bitwy w 2022 roku[/b] — podsumowuje.

Do tematu będziemy wracali.

Karol Grosz