Wiedzą, że trafiły w dziesiątkę

2021-10-14 18:15:01(ost. akt: 2021-10-15 11:23:30)
Natalia Świniarska

Natalia Świniarska

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Na poważnie. Na wesoło. Ale zawsze z dystansem. Paulina Kajdanowicz i Natalia Świniarska z Olsztyna, założycielki konta na Instagramie aktorowki, puszczają do swoich fallowersów oczko. Nic dziwnego, że wciąż ich przybywa.
Paulina Kajdanowicz pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej, a Natalia Świniarska z Działdowa. Dwa lata temu ukończyły Studium Aktorskie w Olsztynie. I tu już zostały. Działają teatralnie i artystycznie. Założyły przestrzeń teatralną w Olsztynie Kolektyw Teatralny BABUSHKA, a także profil na Instagramie - Aktorówki (aktorowki).
Docelowym miejscem istnienia projektu "Aktorówki" jest właśnie konto na Instagramie pod taką samą nazwą. Jego autorki mają już ponad 4 tys. obserwujących. I oglądalność wciąż rośnie. Co ciekawe, konto powstało na początku pandemii. Kiedy Polskę dotkną głęboki lockdown, zamknięto teatry, kina, a nawet lasy, Aktorówki postanowiły wyjść do widza....


Cały tekst można przeczytać w piątkowej Gazecie Olsztyńskiej. Jest też dostępny dla prenumeratorów e-wydania Gazety: kliknij TUTAJ.