Netflix podniósł ceny, a za Amazon Prime zapłacimy 4 zł

2021-10-14 15:05:30 (ost. akt: 2021-10-14 14:31:46)
Netflix zmienia ceny pakietów w Polsce!

Netflix zmienia ceny pakietów w Polsce!

Autor zdjęcia: pixabay.com

Część użytkowników Netfliksa ostatnio dostała informację, że cena dotychczasowego pakietu wzrośnie z 52 do 60 zł. I to już od następnego miesiąca. Zmiany cen zapowiedziano już w sierpniu tego roku. Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform VOD w Polsce, ale na rynku polskim pojawił się Amazon Prime, który w porównaniu z Netfliksem jest prawie za darmo.
Cena za pakiet premium na Netfliksie podskoczyła z 52 zł do 60 zł. Jest to spora podwyżka, choć trzeba pamiętać, że z tego pakietu mogą korzystać cztery osoby na czterech urządzeniach. W sierpniu zmieniła się również cena za pakiet podstawowy, jednak tutaj ceny zmalały z 34 do 29 zł.

Aktualny cennik Netfliksa w 2021 roku:


Pakiet Podstawowy — 29 zł miesięcznie. W tym planie można oglądać tylko na jednym urządzeniu. Mamy wtedy dostęp do wszystkich pozycji w bibliotece w jakości SD (480p).

Pakiet Standardowy — 43 zł miesięcznie, cena pozostała bez zmian. W tej opcji — oprócz tego, co znajduje się w planie podstawowym — dostępną mamy jakość Full HD (1080p). Dodatkowo do dwóch zwiększa się liczba ekranów do jednoczesnego oglądania.

Pakiet Premium — 60 zł miesięcznie. W tym abonamencie możemy cieszyć się jakością 4K+HDR (jeśli dysponujemy tej klasy urządzeniami). Oprócz tego możemy utworzyć aż cztery profile i oglądać Netfliksa na 4 urządzeniach jednocześnie. Jest to zatem dobra opcja, jeśli chcemy dzielić Netfliksa z innymi, np. z całą rodziną.

Amazon czy Netflix?


Sporo użytkowników było niezadowolonych z podwyżki pakietu i zaczęło się zastanawiać nad rezygnacją z subskrypcji. Pojawienie się nowej platformy VOD w Polsce może pomóc im w podjęciu decyzji. Amazon Prime wszystkim użytkownikom oferuje 30 dni za darmo, a później za jeden miesiąc zapłacimy tylko 10,99 zł. Ale jest jeszcze jedna opcja — jeżeli zapłacimy za cały rok z góry (49 zł), to koszt miesięczny wyniesie jedynie 4 złote.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3077790 14 paź 2021 15:59

    Nie mam tv od prawie roku i powiem tak: fajnie być na offlinie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz