"Lalki" ponownie nagrodzone

2021-10-13 16:55:03(ost. akt: 2021-10-13 16:56:04)   Artykuł sponsorowany
Trwa dobra passa Olsztyńskiego Teatru Lalek. Po niedawnym sukcesie w Rzeszowie, teraz zespół naszego teatru przywiózł laury z Opola.

Dwie nagrody dla aktorów grających w spektaklu "Żółtoniebieski" oraz wyróżnienie dla kompozytorki muzyki - to efektu udziału OTL w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek. To była już XXX edycja tego wydarzenia.

- W konkursie wzięło udział 11 spektakli - informuje dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Andrzej Bartnikowski. - Ogromnie cieszę się, że jurorzy dostrzegli pracę naszego zespołu.

Honorata Mierzejewska-Mikosza oraz Piotr Michalczuk dostali Nagrody Aktorskie. Dodatkowo wyróżnienie trafiło do kompozytorki muzyki do spektaklu Igi Eckiert.
"Żółtoniebieski" to spektakl dla najmłodszych widzów, który powstał w Olsztyńskim Teatrze Lalek z inspiracji picturebookiem "Mały żółty i mały niebieski" Leo Lionniego. To książka, która cieszy się powodzeniem na świecie już od wielu lat. Otrzymała tytuł Najlepszej Ilustrowanej Książki Dla Dzieci roku 1959 wg "New York Timesa" i doczekała się kilkunastu tłumaczeń, w tym na język polski. To pełna uśmiechu opowieść o relacjach, różnicach i przyjaźni mimo inności. Tekst i sztuka mówi o ciekawości świata.

Spektakl jest podróżą w krainę plastyki już dla 1,5-rocznych widzów. To prosta opowieść, w której kolory i barwy mieszają się, mają różne faktury i odcienie. Aktorzy, wykorzystując proste elementy, wyczarują Małym Widzom historię przyjaźni Żółtego i Niebieskiego.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez zespół OTL podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek jest drugim sukcesem olsztyńskiej sceny w ciągu kilku miesięcy. "Mamu-Ty" w reżyserii Agi Błaszczak okrzyknięto najlepszym spektaklem 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2021. Olsztyński teatr wygrał wówczas w kategorii głównego nurtu.

Sztukę "Żółtoniebieski" będzie można obejrzeć w naszym teatrze już w ten weekend (16 i 17 października).