Z czym muszą się mierzyć nauczyciele w Olsztynie? Pytamy związkowców

2021-10-14 07:12:23 (ost. akt: 2021-10-14 09:36:12)
Sonda nt zarobków

Olsztyn - sonda o rzekomo coraz wyższych zarobkach Polaków Nz. Bożena Kowalska

Sonda nt zarobków Olsztyn - sonda o rzekomo coraz wyższych zarobkach Polaków Nz. Bożena Kowalska

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Praca w szkole nie należy do prostych, dlatego przy okazji Dnia Nauczyciela pytamy działaczy związkowych z Olsztyna, z jakimi problemami muszą się mierzyć się na co dzień. Okazuje się, że pandemia i widmo nauki zdalnej, to nie ich jedyne problemy.
Bożena KowalskaW tym momencie jednym z głównych tematów, o których się mówi w pokoju nauczycielskim jest pandemia. Sytuacja związana z pandemią i nauczaniem zdalnym bez wątpienia była trudna dla nauczycieli, jednak moim zdaniem już chyba się z tym oswoili. Nauczyciele odczuwają niepewność z tym co będzie dalej i jak ta sytuacja będzie się rozwijała. W tej chwili środowisko oświatowe stoi przez jeszcze jednym problemem, czyli propozycjami rządu w sprawie wynagrodzeń i godzin pracy nauczycieli, które nie są dla nich korzystne. Wszędzie słyszymy, że nauczyciele dostaną mnóstwo pieniędzy, jednak to wcale nie jest prawda. Praca w cieniu skandalicznych decyzji utrudnia nauczycielom normalne funkcjonowanie — mówi Bożena Kowalska, szefowa sekcji oświaty w olsztyńskiej Solidarności

Tomasz BranickiWszyscy się boją kolejnych zakażeń, jednak ciągle pracujemy w cieniu propozycji pana ministra, które są dla nas nie do przyjęcia. Jakieś podwyżki to zupełna bzdura, jeśli podniesiemy pensum o 4 godziny to będziemy musieli zwolnić 30 tys. nauczycieli, to jest niedopuszczalne. Sprawa powracającej pandemii i nauczania zdalnego jest przepracowana, mamy wszyscy opracowane systemy i jesteśmy w nie wdrożeni. Obawiamy się problemów sprzętowych, bo od czasów ostatniej fali pandemii rząd nie zrobił nic, żeby się przygotować do przejścia w taki tryb nauki. Z okazji dnia nauczyciela najlepiej życzyć nam jak najmniej przypadków nowych zachorowań i dobrych warunków pracy — mówi Tomasz Branicki, prezes oddziału ZNP w Olsztynie.


Dziś przez cały dzień z okazji Dnia Nauczyciela będziemy publikować wspomnienia znanych olsztyniaków. O swoich nauczycielach opowie między innymi Izabela Trojanowska, Bartosz "Hipis" Krusznicki, lider Łydki Grubasa i Mariusz Sieniewicz, pisarz, dyrektor MOK w Olsztynie.

kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3077740 wczoraj, 10:38

    Czego życzyć nauczycielom w dniu ich święta? Ja życzę im żeby nareszcie wykonywali swój wybrany zawód godnie. Od 50 lat słyszę ,że mają bardzo źle , najgorzej ze wszystkich grup zawodowych. A pracują najmniej. Znam paru nauczycieli i nie mam o nich dobrego zdania

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz