Rosyjskim gazem po mózgu

2021-10-13 10:31:23 (ost. akt: 2021-10-13 13:47:24)
Nie mogę się już doczekać, kiedy pierwsze statki turystyczne popłyną kanałem przez Mierzeję Wiślaną. Będę na jednym z nich.
— Nie jest zgodne z rzeczywistością, że Rosja manipuluje przesyłem gazu w celach politycznych. Odwrotnie, rosyjski eksporter gazu Gazprom w swojej działalności kieruje się odpowiedzialnym podejściem wobec podejmowanych zobowiązań, dążeniem do długoterminowych, przewidywalnych, wzajemnie korzystnych stosunków biznesowych z partnerami zagranicznymi — to nie jest cytat z kabaretu. Tak twierdzi pan Sergey Andreev, ambasador Rosji w RP, który postanowił dać odpór tym, którzy obwiniają o to Kreml.

Przy okazji pan ambasador odkrył też, kto odpowiada za zwyżkę cen energii. Nie jest to oczywiście Rosja. — Oczywiste jest, że za ...wysokie ceny na europejskim rynku gazowym należy winić nie Rosję, lecz władze poszczególnych krajów europejskich i organy kierownicze UE, które dopuściły się poważnych błędów w swojej polityce energetycznej.

I z tym się nawet można zgodzić. Pod tym jednak warunkiem, że odniesiemy to zdanie do niemieckiej kolaboracji z Rosją przy budowie Nord Stream 2. I milczącej akceptacji tego projektu przez Unię.

A my możemy się tylko cieszyć, że już niedługo uniezależnimy się od dostaw rosyjskiego gazu.

A poza tym nie mogę się już doczekać, kiedy pierwsze statki turystyczne popłyną kanałem przez Mierzeję Wiślaną. Będę na jednym z nich.

Igor Hrywna

Nie przegap w sklepie:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa Kurowska #3077624 13 paź 2021 13:05

  Przy okazji: - import węgla z Rosji do Polski: https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/wegiel-i mport-wegla-do-polski-w-2020-roku-rosja- na-szczycie-listy-5078787 - import ropy z Rosji do Polski: https://businessinsider.com.pl/finanse/h andel/orlen-zmniejszy-import-ropy-z-rosj i-nowa-umowa-z-rosnieftem/j711n0w Czy li : rosyjskim węglem i ropą "po mózgu" . A wystarczy przestać importować, prawda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ewa Kurowska #3077622 13 paź 2021 12:37

  Rusofobia P. Hrywny nie zmieni faktu, że wspaniałego gazu z USA nie ma ( a może i w ogóle nie będzie).

  odpowiedz na ten komentarz

 3. j. #3077620 13 paź 2021 12:31

  Przepraszam, że tak nieśmiało zapytam... Co ma kanał przez Mierzeję do manipulacji z gazem? Może czegoś nie rozumiem...

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz