Zwycięski Roś

2021-10-13 18:00:00(ost. akt: 2021-10-13 18:09:09)
Zawodnicy trenera Radosława Koniecko (stoi w środku) odnieśli swoje premierowe zwycięstwo w II lidze

Autor zdjęcia: facebook.pl

KOSZYKÓWKA\\\ Niezbyt długo, bo tylko do swojego drugiego meczu czekali na historyczne zwycięstwo w debiutanckim sezonie w II lidze koszykarze Rosia Pisz. Podopieczni trenera Radosława Koniecko wysoko pokonali ekipę z Żyrardowa.
* TSK Roś Pisz – UKS Trójka Żyrardów 100:69 (27:16, 23:21, 24:17, 26:15)
ROŚ: Mateusz Bessman 12 (w tym 1 raz za 3 pkt), Mikołaj Lackowski 6, Szymon Urbański 17 (2x3), Jan Świtaj 15 (1x3), Szymon Ćwikliński 16 (2x3) oraz Jakub Stanisławajtys 4, Michał Zapert 2, Mateusz Kazimierczuk 14 (2x3), Kamil Zajkowski 2, Jakub Pellowski, Patryk Zapert 6, Konrad Niewczas 6

Beniaminek już tydzień wcześniej miał przebłyski niezłej gry, ale zanotował w Piasecznie za dużo przestojów, żeby ugrać jakiś korzystny wynik (Roś przegrał 76:88). Tym razem było już o wiele lepiej, bo piszanie bardzo pewnie poradzili sobie we własnej hali z rywalami z Żyrardowa. Gospodarze świetnie zaczęli to spotkanie, bo nie minęły nawet trzy minuty gry, jak odskoczyli na 12:2 (m.in. pięć punktów Szymona Urbańskiego). Co prawda, kolejne pięć „oczek” rzuciła Trójka, jednak Roś nie tylko nie dał się dogonić, ale i w samej końcówce ponownie odjechał rywalom – ze stanu 20:16 na dwie i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty na 27:16 (m.in. pięć „oczek”, w tym trzy z rzutów wolnych, Patryka Zaperta). Ekipa trenera Koniecko już do końca spotkania nie oddała prowadzenia, ostatecznie wygrywając różnicą aż 31 punktów.

W najbliższą sobotę Roś zagra na wyjeździe z Kolejarzem Radom (godz. 18), który do tej pory przegrał wszystkie trzy mecze.

* Inne mecze 3. kolejki: Isetia Erzurum Warszawa – AZS UJK Kielce 83:80, Ochota Warszawa – Sokół Ostrów Mazowiecka 78:109, Tur Basket Bielsk Podlaski – Polonia Warszawa 70:78, Żubry Chorten Białystok – Kolejarz Basket Radom 75:59, Akademia Koszykówki Legii Warszawa – ŁKS Łódź 74:104, Energa Hutnik Warszawa – MUKS Piaseczno 77:75; pauzował Legion Legionowo.