Co Ty wiesz o Olsztynie?

2021-10-12 10:34:56(ost. akt: 2021-10-12 10:37:09)   Artykuł sponsorowany
Uważasz, że dobrze znasz Olsztyn? Jeśli tak to zgłoś się do turnieju wiedzy o mieście. Na zwycięzcę czeka wysoka nagroda.
- Na urodziny miasta organizujemy turniej wiedzy o Olsztynie. Szukamy  śmiałków, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę okołohistoryczną na temat naszego miasta - zaprasza Karolina Lewandowska, kierowniczka informacji i promocji w Miejskim Ośrodku Kultury.

Zgłoszenia już ruszyły. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są do 22.10. Dwa dni później odbędą się eliminacje, podczas których wyłoniona zostanie trójka najlepszych uczestników. A wielki finał zaplanowany jest w dniu 668. urodzin Olsztyna - w niedzielę, 31.10., w sali pod Amfiteatrem.

- Od kilku już lat można zaobserwować swoistą modę na olsztyński patriotyzm lokalny w duchu retro. Jak grzyby po dżdżu w Lesie Miejskim powstają kolejne środowiska pasjonatów, internetowe strony regionalne, spotkania czy wystawy. Cudze chwalicie, swego nie znacie, powiadają często. Ale może jednak właśnie znacie? - pytają zaczepnie organizatorzy konkursu.

Na śmiałków czeka 36 pytań, 4 kategorie (dzieje Olsztyna od pradziejów do I rozbioru Polski / od 1772 r. do 1945 r. / od 1945 r. do współczesności / sztuka i architektura Olsztyna). Wiedzę uczestników oceni jury, składające się z ekspertów tematu - historyków, badaczy dziejów Olsztyna i znawców historii Warmii i Mazur. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3.000 zł!

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3077537 12 paź 2021 20:02

    Olsztyn to czerwona dziura pełna komuchów.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz