Jacek Protas z KO i Jerzy Szmit z PiS o niedzielnym proteście poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej

2021-10-11 19:31:20(ost. akt: 2021-10-11 19:23:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Szramka

W niedzielę 10 października w całej Polsce odbył się protest KOD-u. W Olsztynie około tysiąca osób wyszło na starówkę, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego o wyższości prawa krajowego nad unijnym. Komentują Jacek Protas z KO i Jerzy Szmit z PiS.
jacek ProtasJacek Protas, poseł Koalicji Obywatelskiej: — Polacy zrozumieli, że prezes Kaczyński postanowił wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Widać, że prawo europejskie nie odpowiada panu Kaczyńskiemu i podejmuje kroki do rozpoczęcia polexitu. Polacy to zrozumieli i na wezwanie Donalda Tuska masowo stawili się na protestach nie tylko w Warszawie, gdzie było około 100 tys. osób, ale w całej Polsce. Cieszę się też, że w województwie warmińsko-mazurskim protestowało tak wiele miast: Olsztyn, Ełk, Elbląg, Olecko i wiele innych. Polacy nie oddadzą Unii Europejskiej bez walki.

Jerzy Szmit, prezes Zarządu Okręgowego PiS Warmii i Mazur: — Jeżeli Platforma Obywatelska chce wyprowadzenia Polski z Unii, a zauważyłem, że ciągle o tym mówi i co kilka tygodni wraca do tego tematu, to proponowałbym, żeby zgłosiła stosowny projekt ustawy o referendum w tej sprawie w Senacie. Wtedy zobaczymy, ilu jest zwolenników wyjścia Polski z Unii Europejskiej, a ile jest przeciwników takiego rozwiązania. Drugą kwestią, jaką PO powinno również poruszyć, jest to, czy w Polsce obowiązuje Konstytucja RP jako źródło prawa, czy nie obowiązuje, a o kształcie prawa w Polsce powinni decydować urzędnicy w Brukseli. Przypomnę, że przez ostatnie dwa lata organizowali demonstracje na których krzyczeli „KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA”, a dzisiaj walczą o to, żeby przestała w Polsce obowiązywać. Jeżeli dodamy do tego drapieżną agresję i oderwanie od rzeczywistości, to mamy czysty przypadek zachowań schizofrenicznych.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3077535 12 paź 2021 19:59

  Złodziej to ktoś kto zabiera coś co należy do kogoś innego. Jaki masz tytuł prawny do nicka "Paul Mark" oszuście? Złodziei to poszukaj w swoje rodzinie, na pewno znajdziesz skoro za tej złej komuny miałeś kilka nieruchomości. Dorobiłeś się jako TW. Za te oszczerstwa musiałbyś się spowiadać, ale ty nie jesteś wierzący. No i tak się nie denerwuj bo się chorizo zakrztusisz, zwieracz ci puści i jaguara zachlapiesz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark . #3077526 12 paź 2021 16:32

  Złodziej mojego nicka podpisujący się jako ja wypisuje kolejne bzdury.Poplecznik totalsów którzy wbrew faktom oszukują społeczeństwo w zasadniczych sprawach,wyjścia z UE,kopalni Turów oraz wraz z Milerami i byłymi namiestnikami z Moskwy optują za zabraniem dotacji dla Polski.Prowokują też na antypolskich demonstracjach razem z Grodzkim Trzaskowskim z kulturą Lempart.Biją funkcjonariuszy tęczowymi flagami .Chcą wojny i krwi na ulicach.Demokratyczny przekaz nie trafia do tych oszalałych z nienawiści ludzi,że to wyborcy decydują jaki program jest odpowiedni ,wiarygodny i komu ufają.Nie dajmy się sprowokować Popaprańcom anty Obywatelskim.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-14) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3077500 12 paź 2021 12:04

  Protestujcie, protestujcie. Zaraz pojedziecie na Sybir.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-14) odpowiedz na ten komentarz

 4. magda #3077493 12 paź 2021 10:47

  Politycy wszelkiej maści, osoby żyjące dzięki polityce, dziennikarze, publicyści, redaktorzy - wszyscy Wy jesteście odpowiedzialni za polaryzowanie społeczeństwa. Wszyscy wy żyjecie dzięki ww. polaryzacji. My wiemy że nie zależy Wam absolutnie na dobru ogólnym. W sumie ostatnio też Pan Tusk stwierdził że dla niego priorytetem jest wygrana z PiS'em. Panie Donaldzie, a kiedy wygrają obywatele? Grzejecie tematy niczym promotorzy przed galą MMA, nie macie za grosz wstydu. Niestety ale jesteście złem tego świata, łącznie z celebrytami, "infuancerami", youtuberami - żyjecie dzięki praniu mózgów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 5. AtoJa #3077485 12 paź 2021 09:12

  Narodowa napierdalanka , powtórka z historii osiemnastego wieku . Roku 1772 w wydaniu współczesnym. Tylko mentalność Polaków taka sama

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)