Wyzwania dużych zmian, czyli Kongresy Przyszłości III i IV

2021-10-08 12:03:00(ost. akt: 2021-10-11 16:08:38)
IV Kongres Przyszłości

IV Kongres Przyszłości

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niebawem, bo już 18 listopada, spotkamy się na V Kongresie Przyszłości, by rozmawiać o szansach na rozwój naszego regionu. Zanim jednak otworzymy drzwi tego wydarzenia, przypominamy, jakie kwestie podejmowaliśmy z naszymi gośćmy w poprzednich latach.
Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Wierni tej maksymie, po dwóch bardzo udanych edycjach Kongresu Przyszłości, postanowiliśmy nadać kolejnym odsłonom zupełnie nowy wymiar.


III Kongres Przyszłości - duża zmiana!


Podczas III edycji Kongresu Przyszłości postawiliśmy na panele dyskusyjne oraz szkolenia. Podczas tych pierwszych zastanowimy się nad przyszłością regionu i jego największego potencjału – natury. Poszukiwaliśmy idealnego połączenia nowoczesności z dbałością o środowisko. Kolejnym celem jaki wyznaczyliśmy w zakresie wzrostu gospodarczego regionu były alternatywne źródła energii. Wśród zaproszonych gości należy wymienić chociażby marszałka Gustawa Marka Brzezina, Marka Prawdę czy Elmar’a Brok.

Duży nacisk położyliśmy na promocję nowoczesnych technologii, jak choćby przybliżenie możliwości wynikających z robotyzacji procesów, które przekładają się na rozwijanie przedsiębiorstw, zwiększanie produkcji i podnoszenie konkurencyjności.

Zależało nam na możliwie jak najszerszym wypromowaniu idei wysokiego poziomu automatyzacji firm, który przyczynia się do zwiększenia ich efektywności, a co za tym idzie, zwiększenie konkurencyjności względem przedsiębiorstw z pozostałych części Polski i Europy.

W procesie automatyzacji dostrzegliśmy także jego olbrzymie znaczenie w obszarze ekologii. W końcu piękna przyroda to nasz największy atut. O wizji najbliższej, niesamowitej przyszłości opowiedział Yuri Drabent.

Istotny punkt III Kongresu Przyszłości stanowiły szkolenia zarówno z zakresu rozwoju zawodowego, jak i osobistego. Do tego celu zaangażowaliśmy najlepszych trenerów i praktyków w kraju: m.in. Beatę Kapcewicz, Andrzeja Cichockiego czy Magdalenę Wojtkowiak. Na zakończenie wystąpił nasz gość specjalny Kongresu: Szymon Hołownia.


IV Kongres Przyszłości - sprostać wyzwaniu!


Realizując IV Kongres przyszłości, musieliśmy zmierzyć się z nową rzeczywistością. Była jesień 2020 roku i w całym kraju szalała pandemia COVID-19. Stopniowo wprowadzano nowe ograniczenia, w tym to, które pod znakiem zapytania postawiło całe wydarzenie - zakaz organizacji konferencji i kongresów. Mimo trudnej sytuacji, zdecydowaliśmy się na realizację Kongresu w nowej formule - w całości online! I sprostaliśmy temu wyzwaniu!

IV Kongres Przyszłości

Nowa sytuacja stworzyła również nowe szanse. Dzięki rozgrywaniu całego Kongresu w internecie, mogliśmy zapewnić naszym widzom aż 4 dni ciekawych i angażujących spotkań ze znanymi osobami.

Na naszym Kongresie pojawili się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, dr Aleksandra Przegalińska czy Jarosław Kuźniar. Nie zabrakło czołowych samorządowców z naszego regionu, z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem i wojewodą Arturem Chojeckim na czele. Wykład otwierający poprowadzili łączący się zdalnie z Brukseli ze studiem kongresowym europoseł Karol Karski oraz Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Z Warszawy łączył się z nami Marcin Czyża, Zastępca Prezesa PARP.

Zeszłoroczny Kongres Przyszłości to przede wszystkim rozmowy o kształcie naszego regionu w świecie zmienionym przez pandemię koronawirusa. Wiele miejsca poświęcono nowej inteligentnej specjalizacji województwa - “Zdrowemu życiu”. Ten projekt już dziś realnie wpływa na kierunki rozwoju miejscowości na Warmii i Mazurach. Dużym zainteresowaniem widzów cieszyły się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli lokalnego biznesu. Nowością tej edycji Kongresu Przyszłości było także, włączenie w jego ramy Kongresu Przyszłości Junior, który zgromadził przed ekranami przede wszystkim smartfonów setki młodzieży.

Rozegranie Kongresu Przyszłości w formule online pozwoliło nam dokładnie zmierzyć zasięg i popularność wydarzenia wśród naszych internautów. Transmisja LIVE z pierwszego dnia Kongresu dotarła do ponad 80 tys. odbiorców, a rekordowo popularnym okazał się trzeci dzień, podczas którego materiał wideo dotarł do ponad 120 tys. widzów.

BO