Tylko ciekawe informacje

2021-10-08 13:02:53 (ost. akt: 2021-10-08 15:58:34)
Jedynka 08/10/2021

Jedynka 08/10/2021

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wszystko ucieka do Internetu? No to my zawracamy trend i wrzucamy net do Gazety.
— Był tylko żołnierzem...Dlatego ja stara nad grobem stojąca matka proszę gorąco o rozpatrzenie sprawy nieszczęśliwego syna, o zrewidowanie tego paragrafu, który został do niego niesłusznie i bezwzględnie zastosowany z nadzieją w sercu, że nie mogą być ludzie w Polsce Ludowej taki okrutni dla starego człowieka, by go na śmierć zamęczyć — pisała matka kapitana Gracjana Fróga „Szczerbca”. Nie wiedziała, że komuniści zamordowali go 5 lat temu.

Gracjana Fróg był jednym z najzdolniejszych oficerów wileńskiej Armii Krajowej. Komuniści zamordowali go w 1951 roku. Teraz jego imię nosi 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej.

Tekstem o nim rozpoczynamy nowy cykl w piątkowej Gazecie Olsztyńskiej. Będziemy w nim opowiadać o naszych dziejach. Nie będziemy jednak pisać na raty podręcznika historii. Chcemy by były to cotygodniowe opowieści o ludziach. A te są zawsze ciekawe.

W piątkowej Gazecie bawimy, wzruszamy, uczymy. Zawsze robimy to ciekawie. Z naszego weekendowego wydania dowiecie się co ma kartofel do "sprawy polskiej" i jaki telefon ratuje ludzkie życie.

Wszystko ucieka do Internetu? No to my zawracamy trend i wrzucamy net do Gazety. Od tego piątku będziemy rozmawiać z mieszkańcami naszego regionu, którzy prowadzą popularne profile na Instagramie czy FB.

Dzisiaj naszą bohaterka jest Karolina Sosnowska. Zanim zajrzycie na jej Instagrama, koniecznie przeczytajcie tekst Oli Tchórzewskiej "Moje zdjęcia przyciągają".

Igor Hrywna