Ruszyła petycja online przeciwko zamknięciu przedszkola Szesnastka w Olsztynie

2021-10-06 14:28:25(ost. akt: 2022-03-25 12:21:20)
Rodzice zbierają podpisy, żeby przedszkole nie zostało zamknięte

Rodzice zbierają podpisy, żeby przedszkole nie zostało zamknięte

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rodzice nie chcą zamknięcia przedszkola Szesnastka w Olsztynie. Zbierają podpisy i mają nadzieję na mediacje z ratuszem, który planuje zamknąć placówkę. Ruszyła właśnie petycja, którą można podpisać w internecie.
Do końca czerwca 2022 roku przedszkole Szesnastka musi się wyprowadzić z budynku, który należy do miasta. Tak zdecydował sąd. Przypomnijmy, że sprawa przedszkola stanęła na wokandzie, bo miasto przygotowało umowę dla dyrekcji przedszkola, której ta nie podpisała. Dlaczego? Warunki zawarte w niej były nie do przyjęcia, odbiegające od poprzednich.

Szesnastka to przedszkole niepubliczne. Ono jako pierwsze wygrało sprawę w sądzie o nieprawidłowo naliczaną dotację dla niepublicznych przedszkoli przez gminę Olsztyn w latach 2008-2015. Ratusz został zobowiązany do wypłaty blisko 2 mln zł odszkodowania. W ślad za Szesnastką z roszczeniem wystąpiły inne niepubliczne przedszkola. Wartość ich roszczeń przekracza 9 mln zł.

Rodzice walczą o przedszkole. Chcą mediować z ratuszem. Zbierają podpisy osobiście, żeby takie spotkanie doszło do skutku.

Teraz pojawiła się też petycja online, którą można popisać nawet bez wychodzenia z domu.

— Nie wyobrażamy sobie sytuacji, by nasze przedszkole miało zostać zamknięte! — czytamy w opisie petycji. — Liczymy na pomoc z Państwa strony i poparcie naszej petycji w obronie Przedszkola Szesnastka im. Ireny Kwintowej.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kinga Topolewska-Lis #3077008 6 paź 2021 15:29

  Olsztynianie prosimy o wsparcie ❤️ Ta sytuacja to nie tylko problem nasz, Szesnastkowiczów. Taka polityka jest problemem każdego z Was ❗❗❗

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Kinga Topolewska-Lis #3077007 6 paź 2021 15:29

  Najbardziej nieświadomym i bezbronnym "elementem" toczącego się sporu są nasze dzieci. Je najłatwiej atakować, prawda? Zarówno my - rodzice, jak i dyrekcja staramy się chronić nasze dzieci przed tym konfliktem. Niestety, to one na tym wyroku ucierpią najbardziej. Ale nie one się tutaj liczą. Liczą się pieniądze... Nie słyszałam o Szesnastce złej opinii. Szesnastka to propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowe odżywianie, nowoczesne metody nauczania, bez podręczników, rozwój muzyczny, który w przyszłości owocuje sukcesami w nauce przedmiotów ścisłych. Szesnastka to edukacja nie tylko dzieci, ale też rodziców. To również wspaniała, 40 osobowa kadra, która tą decyzją pozostanie pozbawiona pracy. Szesnastka to prawie 400 rodziców, tysiące absolwentów i lokalna społeczność. To tysiące olsztyńskich obywateli, którzy w 2023 pójdą na wybory. Panie Prezydencie, niezależnie od tego gdzie w życiu doszliśmy i co osiągnęliśmy, najpiękniej być po prostu człowiekiem. Bo człowiekiem się jest, a prezydentem się bywa...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. PatrycjaO #3077004 6 paź 2021 14:51

  Tego miejsca po prostu nie może zabraknąć. To miejsce to wiele lat pracy wychowawców i ich współpracy z rodzicami. Dwójka moich dzieci codziennie biegnie do Szesnastki i nie chce wychodzić, przez tych kilka lat mieliśmy okazje poznać bardzo dobrze standard Przedszkola od podszewki, nawiązać znakomity kontakt z nauczycielkami i innymi pracownikami, którzy wkładają tu dużo swojej pracy i czasu, przeprowadzają masę zajęć, badań i eksperymentów aby urozmaicić zajęcia i zaciekawić dzieciaki. Kadra jest zgrana i niesamowita, a dzięki temu w Przedszkolu panuje rodzinna atmosfera. Przedszkole angażuje się również w wiele projektów niosących pomoc tym, którzy jej potrzebują. Jestem dumna, że możemy angażować się w rozwój tego miejsca. Przed pandemią rodzice mogli czynnie uczestniczyć w życiu placówki, brać udział w przygotowaniach do imprez, występować w przedstawieniach dla dzieci, czytaniu książek, wszelkiego rodzaju akcjach dobroczynnych... Czujemy się tu częścią ❤️.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz