Jakimi samochodami jeżdżą Polacy? Na Warmii i Mazurach preferujemy passaty

2021-10-07 20:41:00(ost. akt: 2021-10-07 19:27:01)

Autor zdjęcia: OSX/ PB

W woj. warmińsko-mazurskim kierowcy najczęściej ubezpieczają passaty. Polacy preferują Volkswageny, Ople, Fordy i Audi. To ponad 1/3 wszystkich samochodów sprowadzanych do Polski. Rankomat przedstawia statystyki odnośnie trendów w ubezpieczanych pojazdach.
Z każdym rokiem rośnie sprzedaż nowych samochodów, jednak wciąż 71% polskich kierowców jeździ kilkunastoletnimi lub starszymi pojazdami. Ponad połowa z nich została sprowadzona do naszego kraju z Europy, a 1/3 z nich to Volkswageny, Ople, Fordy i Audi.

Fot. rankomat.pl

Na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki rankomat.pl wytypowano najczęściej ubezpieczane w III kwartale 2021 roku modele samochodów. Eksperci sprawdzili również, jakie auta posiadają przedstawiciele wybranych grup kierowców.
Mężczyźni preferują sportowe auta. Na polskich drogach od lat królują Volkswageny, Ople, Fordy i Audi.

Fot. rankomat.pl

Na TOP liście najczęściej ubezpieczanych przez kobiety marek samochodów znalazły się (w kolejności od najpopularniejszych): Volkswagen, Opel, Ford, Renault, Toyota. 

Mężczyźni zgłaszali natomiast do ubezpieczenia najwięcej Volkswagenów, Audi, Opli, Fordów i BMW.
Samochody marki BMW są ubezpieczane głównie przez młodych kierowców (18-25 lat). W III kwartale br. 10,8% osób z tej grupy wiekowej szukało OC na taki samochód. W rankingu popularności nieznacznie wyprzedziło je tylko Audi (11,9%) i Volkswagen (11,1%). Na dalszych pozycjach znalazł się Opel (9,4%) i Ford (6,5%).

Najczęściej ubezpieczano kilkunastoletnie modele samochodów o pojemności silnika do 2,0 l. Po podziale modeli samochodów według największej popularności w poszczególnych województwach okazało się, że w zachodniej Polsce króluje Volkswagen Golf, natomiast w centralnej zdecydowana większość kierowców zgłasza do ubezpieczenia Opla Astrę.

Fot. rankomat.pl

Wg danych rankomat.pl kierowcy najczęściej szukali polisy dla samochodów wieku od 11 do 20 lat (58%). Dwukrotnie mniej użytkowników porównywarki posiadała pojazdy wyprodukowane w ostatniej dekadzie. Najstarsze ubezpieczane modele (wyprodukowane przed 1991 r.) to przede wszystkim: Volkswagen Golf, Mercedes Benz 124 i Audi 80, natomiast najmłodsze: Opel Astra, Ford Focus, Skoda Octavia i Toyota Corolla.

Fot. rankomat.pl

Źródło: rankomat.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3077160 8 paź 2021 06:06

    Polacy to dziwny naród - tak plują na Niemców a jeżdżą niemieckimi samochodami... Tacy 'patrioci'? Jak to wytłumaczyć?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz