Dekorglass był lepszy w derbach

2021-10-06 12:38:52(ost. akt: 2021-10-06 12:42:04)
Kacper Petaś podczas meczu w Działdowie

Autor zdjęcia: Dekorglass Działdowo

Morliny Ostróda doznały czwartej porażki w tegorocznych rozgrywkach LOTTO Superligi. W zaległym meczu pierwszej kolejki tenisiści stołowi z Ostródy przegrali z Dekorglassem Działdowo 1:3.
Dla beniaminka z zachodniej części Warmii i Mazur to już czwarta porażka w stosunku 1:3. Wcześniej, podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego przegrywali takim wynikiem z Polonią Bytom, Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Akademią Zamojską, a pojedyncze punkty zdobywali Przemysław Walaszek oraz Łukasz Sokołowski. Tym razem zapunktował trzeci zawodnik Morlin, a konkretnie wychowanek klubu Kacper Petaś, który we wtorkowy wieczór pokonał niespodziewanie Mistrza Paraolimpijskiego z Londynu i Tokio, a także byłego gracza Ostródzianki Patryka Chojnowskiego w czterech odsłonach.

Ostródzianie walczyli, a nawet byli bardzo blisko sprawienia sensacji i "urwania" punktów mistrzom Polski. W czwartej grze, Kuba Kwapiś prowadził 1:0 w setach z Jakubem Dyjasem, jednak lider Dekorglassu i reprezentacji Polski wygrał kolejne dwie odsłony i trzy punkty pozostały w Działdowie. Ponadto, debiut w LOTTO Superlidze zaliczył Maksymilian Miastowski. W konfrontacji z Dyjasem, dość wyraźne przegrał dwa pierwsze sety, jednak w trzecim wszedł na właściwe tory, lecz przegrał 10:12. Co ciekawe Miastowski prowadził nawet 9:7 w trzeciej partii.

Październik to prawdziwy maraton dla klubu z Ostródy jak i całej LOTTO Superligi. Ostródzianie po meczu w Działdowie, już w piątek zagrają na wyjeździe z Sokołowem Jarosław, a w niedzielę u siebie z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów. W drugiej części miesiąca Morliny pojadą do Gdańska i Białegostoku, a na Warmię i Mazury przyjedzie Olimpia-Unia Grudziądz i Pogoń Lębork.

Dekorglass Działdowo 3:1 Morliny Ostróda

Jakub Dyjas – Maksymilian Miastowski 3:0 (11:6, 11:6, 12:10)
Truls Moregard – Kuba Kwapiś 3:0 (11:5, 11:7, 11:5)
Patryk Chojnowski – Kacper Petaś 1:3 (9:11, 11:7, 9:11, 9:11)
Jakub Dyjas – Kuba Kwapiś 2:1 (12:14, 11:7, 11:4)
Źródło: ostrodzianka.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska