Uczniowie szkoły w Perłach uczą się żeglarstwa

2021-10-05 10:09:41 (ost. akt: 2021-10-05 10:19:53)

Autor zdjęcia: facebook.com/SzkolaPerly

Szkoła Podstawowa w Perłach szkoli swoich uczniów z żeglarstwa. Szkoła korzysta z jachtu Antila 26CC o nazwie "Perła z Pereł", należącego do lokalnego stowarzyszenia "Perła- Promocja- Edukacja - Rozwój". Wcześniej stowarzyszenie zakupiło łódź wędkarską, którą nazwano „Wyrosłam z Pereł”.
Stowarzyszenie "Perła- Promocja- Edukacja - Rozwój" ma jacht Antila 26CC z nazwą "Perła z Pereł". Nasze Perełki kolejną sobotę spędziły na jachcie przygotowując się do roli prawdziwego żeglarza. Zajęcia prowadzi Pani Regina Flis, a mogą z nich skorzystać wszystkie chętne osoby z klas VI -VIII. To przygotowania do kursu, który zakończy się państwowym egzaminem na stopień żeglarza jachtowego wydawanego przez Polski Związek Żeglarski. Pogoda do żeglowania idealna.
Organizacja takich szkoleń to największa zasługa Pani Reni, która poświęca swój czas wolny na zajęcia, które dają wiele radości wszystkim. Jacht i łódź wędkarską użycza nam stowarzyszenie Perła - Promocja- Edukacja- Rozwój, które realizuje projekt „Mazurska szkoła wędkarstwa i żeglarstwa” współfinansowany z funduszy europejskich w ramach PROW.