Olsztyn 2030+ Planujemy miasto

2021-10-05 09:10:35 (ost. akt: 2021-10-05 13:36:31)   Artykuł sponsorowany
Naszym priorytetem jest zapewnienie warunków zrównoważonego rozwoju Olsztyna oraz najwyższej jakości życia jego mieszkańców. Zmieniające się uwarunkowania społeczno-gospodarcze, w tym m.in. zmiany demograficzne, wpływ pandemii COVID-19 na rynek pracy, system ochrony zdrowia oraz inne aspekty funkcjonowania miasta i życia jego mieszkańców, wyzwania przed jakimi stoimy oraz możliwości, jakie niesie rozpoczynająca się wkrótce nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej, wymagają przeglądu wyznaczonych celów i kierunków rozwoju Olsztyna – mówi Piotr Grzymowicz Prezydent
Olsztyna.

Dlatego przystąpiliśmy do opracowania najważniejszego dokumenty strategicznego, jakim jest Strategia Rozwoju Miasta – Olsztyn 2030+. O tym, że planowość i ciągłość działań oraz umiejętność spojrzenia na miasto z pewnego dystansu, jako na funkcjonalną całość, jeden organizm, przekonują sukcesy zrealizowanych przedsięwzięć. Sztandarowa inwestycja stolicy Warmii i Mazur – Centrum Rekreacyjno-Sportowe UKIEL - znalazła się wśród laureatów konkursu "Top Inwestycje Komunalne - 10 Lat".

Jubileuszowa edycja konkursu to plebiscyt, w którym wzięli udział najlepsi ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ocenie ekspertów poddanych zostało ponad 90 inwestycji, zrealizowanych w ciągu minionej dekady. Olsztyński projekt był tym najlepszym w 2015 roku. Teraz centrum wypoczynku i aktywności nad największym olsztyńskim akwenem, które rocznie odwiedza około miliona osób, potwierdziło swą jakość. Niezwykle cieszę się, że nasza eksportowa inwestycja znalazła się w złotej dziesiątce Najlepszych Inwestycji Dziesięciolecia – dodaje prezydent miasta.


Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna

Prace nad dokumentem strategii przebiegają na kilku płaszczyznach. Jedną z nich jest płaszczyzna partycypacji, czyli wspólne z mieszkańcami i ekspertami omawianie różnych dziedzin życia miasta. Zaplanowano 10 debat eksperckich, podczas których rozmawiamy o tym, co dla naszego miasta i mieszkańców jest ważne. Jesteśmy na półmetku tej swoistej diagnozy. Szukamy rozwiązań, obserwujemy doświadczenia innych miast, dokonujemy oceny własnych działań – mówi Ewa Kaliszuk, zastępca prezydenta Olsztyna, przewodnicząca zespołu ds. opracowania strategii. Zapraszamy do kolejnych spotkań, które odbywają się w każdy czwartek, do końca października. To pierwszy etap konsultacji społecznych, kolejne zaplanowane są na nadchodzące miesiące.


Ewa Kaliszuk, z-ca prezydenta Olsztyna


Wszystkie debaty odbywają się w formule on-line, informacje o ich przebiegu i terminach znajdują się na stronie www.konsultacje.olsztyn.euTrwają także inne procesy konsultacyjne, do udziału w których serdecznie zapraszamy:
1. 01 maja 2021 r. – 31 grudnia 2021 r.
Olsztyński Budżet Obywatelski OBO 2022 – zagłosuj na najważniejsze projekty: www.glosujobo.olsztyn.eu

2. 26 sierpnia 2021 r. - 31 października 2021 r.
Strategia Rozwoju Miasta – Olsztyn 2030 + - weź udział w debatach: www.konsultacje.olsztyn.eu

3. 16 sierpnia 2021 r. - 11 maja 2022 r.
Aktualizacja Planu Mobilności MOF Olsztyna 2030+ - Więcej na www.konsultacje.olsztyn.eu w zakładce Mobilność w MOF

4. 14 września 2021 r. - 15 października 2021 r.
Program Współpracy Miasta Olsztyna z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami uprawnionymi zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2022 – www.konsultacje.olsztyn.eu

5. 24.09.2021 r. do 29.10.2021 r.
Strategia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna jest odpowiedzią samorządów lokalnych na wyzwania, jakie niesie za sobą perspektywa finansowa budżetu UE na lata 2021-2027 – www.konsultacje.olsztyn.eu – zakładka MOF – Nowe wyzwania.
Zapraszamy do dyskusji i głosowania!


Urząd Miasta Olsztyna
Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego
Wydział Strategii i Funduszy Europejskich
strategia2030@olsztyn.eu
obo@olsztyn.eu

FB: strategiaolsztyna
FB: OBOOlsztyn
www.konsultacje.olsztyn.eu
www.obo.olsztyn.eu
www.olsztyn.eu

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pan Jaweł II #3077036 6 paź 2021 17:49

  Nowy stadion piłkarski dla Olsztyna!! Jak to jest że Olsztyn wydaje 190 mln zł na halę dla 4 tys. widzów, a Opole za 208 mln buduje stadion dla 11,5 tys. widzów? Niech może łaskawie ktoś z Ratusza odpowie jak to jest, że nawet Suwałki mają lepszy stadion?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ewa Kurowska #3076947 6 paź 2021 08:21

   Zapomniałam dodać: nawet w "magicznym" parku Jakubowo w jednym jeziorku woda jak ściek, w drugim od długiego czasu moczy się część powalonego drzewa - obraz nędzy i rozpaczy. Ale - w sumie ten obraz pasuje do korków i połamanych chodników, a władza snuje opowieści o "najwyższym poziomie życia" - ciekawe dla kogo?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ewa Kurowska #3076938 6 paź 2021 08:03

   Zanim zacznie się tzw. "lanie wody", niech władze Olsztyna wyjaśnią, dlaczego Zatorze jest od lat wyłączone z inwestycji. Bo na Zatorzu mieszkają gorsi obywatele? Poza tym - straconych dla rzeczywistego rozwoju lat nie da się nadgonić. Na poczatku tego wieku wiele miast będących na podobnym do Olsztyna poziomie rozwoju poszło dalej. A tu.... szkoda pisać.....

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz