Nowa szesnastka musi być

2021-10-04 14:34:26(ost. akt: 2021-10-04 14:44:26)
To bardzo zła wiadomość dla warmińsko-mazurskiego. Kończą się prace przy budowie drogi S61 na wschodnich Mazurach. Na odcinku Ełk-Szczuczyn drogowcy wykonali już prawie 80 procent prac. Niemal gotowa jest droga do Suwałk. Cały mazurski odcinek będzie gotowy w przyszłym roku.
Dlaczego to zła wiadomość? Bo Ełk uzyskuje świetne połączenia drogowe ze wschodem i południem. I tym samym oddala się od reszty warmińsko-mazurskiego, bo obecna szesnastka z Ełku do Mrągowa to droga dla furmanek.

I to jest właśnie ta zła wiadomość: pseudoekolodzy skutecznie blokują przebudowę szesnastki z Mrągowa do Ełku. Robią to wykorzystując struktury Unii Europejskiej. Mają do tego oczywiście święte prawo. I na pewno nie mają złych intencji.
My jednak mamy prawo, żeby walczyć o najważniejszą dla nas drogę.

Nie ma nowych czy wyremontowanych dróg. Nie ma inwestycji. Zostaje nam tylko skansen. Nie ten w Olsztynku czy Węgorzewie, ale wspólny, gigantyczny skansen warmińsko-mazurski.

To prawda, że przyroda na Mazurach jest naszym podstawowym atutem. "Czyńcie sobie ziemię poddaną" nie oznacza, że możemy z nią robić co chcemy. Oznacza, że musimy ją chronić. Nie może się to jednak odbywać kosztem ludzi.

Dlatego każdy, kto choć trochę dba o nasz region, jest za budową nowej szesnastki. Ta droga to nowe otwarcie na Polskę wschodnich Mazur. Jest nam po prostu niezbędna. Jak czyste powietrze i jeziora.
Dlatego rozpoczynamy kampanię społeczną "Nowa szesnastka musi być". Dzisiaj przedstawiamy opinie parlamentarzystów i samorządowców z powiatu ełckiego. Stąd ruszamy w drogę w stronę Olsztyna.

Igor Hrywna

Nasze ostatnie jedynki

E-wydanie: kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3076885 5 paź 2021 17:24

    Tak, pseudoekolodzy. Tacy którzy Warmię i Mazury oglądają 3-4 razy w roku i im się wydaje, że musi być kręto, wąsko i dużo drzew dookoła bo to takie urocze. Mają w dupie ludzi, którzy tu mieszkają i muszą korzystać z tych dróżek codziennie. Pseudoekolodzy z Warszawy przyjadą tu raz na ruski rok a u siebie w Warszawie mają autostrady, estakady i inne expresówki. Tutaj mają skansen, daczę albo pensjonat i nas w dupach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Zdzisław Dyrman zasadniczo #3076810 5 paź 2021 08:20

    Pseudoekolodzy, panie Hrywna? No to Pan jesteś pseudodziennikarz w takim razie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz